Były trener OM wskazał, czego brakuje Lewandowskiemu. "Mbappe najlepszy"

- Różnica pomiędzy Robertem Lewandowskim a Kylianem Mbappe polega na tym, że Polak potrzebuje kolegów do lepszej gry. Nie wiem, czy Lewandowski byłby tak skuteczny w klubie, który walczy o utrzymanie w Bundeslidze - stwierdził Rolland Courbis, były trener Olympique Marsylii, w rozmowie z portalem lequotidiendusport.fr.

Robert Lewandowski wciąż chce opuścić Bayern Monachium w trakcie letniego okna transferowego i przenieść się do FC Barcelony. Praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe informacje na temat przyszłości kapitana reprezentacji Polski. Bayern Monachium żąda za Lewandowskiego minimum 50 milionów euro, ale dotychczasowe oferty od Barcelony zostały przez nich odrzucone.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Były trener OM wskazuje, czego brakuje Lewandowskiemu. "Czy byłby tak skuteczny w walce o utrzymanie?"

Rolland Courbis, były trener Olympique Marsylii, mówił o Robercie Lewandowskim w rozmowie z portalem lequotidiendusport.fr. 68-latek stwierdził, czego brakuje Lewandowskiemu w porównaniu do Kyliana Mbappe. - Zarówno Lewandowski, jak i Salah strzelają dużo goli w dużych klubach, także w Lidze Mistrzów. Różnica między nimi a Mbappe polega na tym, że bardziej potrzebują drużyny. Nie wiem, czy Robert Lewandowski byłby tak skuteczny w klubie walczącym o utrzymanie w Bundeslidze. A Mbappe jest zdolny do tego, żeby grać skutecznie w każdym klubie i w każdym systemie - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Courbis uważa Kyliana Mbappe za najlepszego napastnika na świecie i przyznałby mu Złotą Piłkę, a nie Karimowi Benzemie. - Mbappe fizycznie i technicznie jest ponad wszystkimi, a jego szybkość egzekucji i przyspieszenie daje ogromną różnicę. Nikt inny tego nie potrafi. Po tym sezonie sensowne jest danie Złotej Piłki Benzemie, ale w czystej wartości Mbappe jest od niego lepszy. Dla mnie Benzema jest najlepszym napastnikiem sezonu, a Mbappe jest najlepszy na świecie - dodał trener.

Robert Lewandowski nie jest głównym faworytem do zdobycia Złotej Piłki w 2022 roku. Zdaniem większości ekspertów, ale też kibiców czy piłkarzy, na tę nagrodę najbardziej zasłużył Karim Benzema, występujący w Realu Madryt. - Nie dziwi mnie to, że Benzema jest najlepszym napastnikiem świata. Zasługuje na Złotą Piłkę - stwierdził Gonzalo Higuain w rozmowie z dziennikiem "La Nacion".

Więcej o: