Haniebne słowa Adebayora. Stanął po stronie Rosji. "Kocham Putina"

- Kocham Władimira Putina jako osobę, to facet z charakterem. Jeśli mówi nie, to nie i kropka. Imponuje mi jego poziom dyscypliny - powiedział Emmanuel Adebayor w rozmowie z portalem sport24.ru.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego tego roku. Rosja podbiła już osiem obwodów południowej i wschodniej Ukrainy, w tym ługański i doniecki. Najeźdźca został wykluczony z piłkarskich rozgrywek międzynarodowych i nie zagra m.in. w europejskich pucharach (Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji Europy) czy w Lidze Narodów. Jak się okazuje, nie brakuje osób, które współczują Rosjanom.

Zobacz wideo Tak dziś wygląda Ze Roberto. WOW!

Emmanuel Adebayor żałuje wykluczenia Rosjan i chwali Władimira Putina. "Kocham go"

Emmanuel Adebayor rozmawiał z portalem sport24.ru przed rozpoczęciem nowego sezonu ligi rosyjskiej. Były reprezentant Togo wypowiadał się w ciepłych słowach o Władimirze Putinie. - Kocham Władimira Putina jako osobę. Jest facetem z charakterem - jak powie, że nie, to nie, a jak tak, to tak. Najbardziej imponuje mi jego wysoki poziom dyscypliny. Jeśli coś mówi, to daną rzecz robi - powiedział. Czy były zawodnik Realu Madryt zwiąże się z Rosją na stałe? - Nigdy nie mów nigdy, szczególnie w roli trenera. Bardzo lubię ten kraj i chętnie zostanę tam na dłużej - dodał Adebayor. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

38-latek odniósł się też do wykluczenia Rosji oraz klubów z tego kraju w europejskich pucharach i dał do zrozumienia, co sądzi o tej decyzji. - To niesprawiedliwe, ale na tym świecie jest wiele nieuczciwych rzeczy. No ale nic nie można zrobić, jedynie umożliwić dialog pomiędzy Rosją a FIFA. Piłkarze nie robią nic złego i nie są temu winni, chcą wykonywać swoją pracę i grać w piłkę. Nie wiem, ile to potrwa, bo to FIFA. Módlmy się o to, żeby wszystko szybko się skończyło i wszyscy będą mogli być szczęśliwi - stwierdził.

Emmanuel Adebayor pojawił się na gali RB International Awards w Moskwie, a dawniej do Rosji na to wydarzenie przylatywał m.in. Luis Figo czy Alessandro Del Piero. Co Adebayor sądzi o Rosji? - Ludzie tutaj są mili i życzliwi, z przyjemnością wracam do Rosji. Słyszałem wiele różnych rzeczy o tym kraju, ale to mi nie przeszkadza. Byłem tutaj traktowany jak król. Jeśli jest szansa na powrót, to na pewno to zrobię w przyszłości - skwitował.

Więcej o: