Spektakularny kiks. A miał przed sobą tylko bramkarza. "Zdarza się najlepszym" [WIDEO]

DC United przegrało 1:3 z Nashville SC w 17. kolejce Major League Soccer. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym jeden z piłkarzy spektakularnie skiksował w polu karnym rywali. - Zdarza się najlepszym - pisze ESPN.

Nashville SC występuje w Konferencji Zachodniej i obecnie znajduje się na piątym miejscu, gwarantującym grę w play-offach. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja DC United, które wraz z Chicago Fire zamykają tabelę Konferencji Wschodniej. W związku z tym faworyt bezpośredniego spotkania między tymi zespołami mógł być tylko jeden.

Spektakularny kiks w MLS. Piłkarz był przekonany, że wcześniej ktoś go sfaulował

Nashville SC od samego początku wyglądało dużo lepiej w meczu z DC United. Goście strzelili pierwszego gola już w szóstej minucie po pięknym strzale Daniela Lovitza, a w 50. minucie było już 3:0 po dublecie Harry'ego Mukhtara. Niemiec najpierw wykorzystał podanie Daxa McCarty'ego na pustą bramkę, a potem miał dużo szczęścia, ponieważ piłka wpadła do siatki po rykoszecie i przy okazji odbiła się od poprzeczki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3 i tym samym Nashville wygrało swoje siódme spotkanie w sezonie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Media społecznościowe obiegło jednak nagranie z udziałem prawego obrońcy DC United, Andy'ego Najara. Reprezentant Hondurasu ruszył w 11. minucie do akcji ofensywnej i po zgraniu jednego z napastników miał okazję do oddania strzału na bramkę. Defensor jednak spektakularnie skiksował. Najar był przekonany, że wcześniej sfaulował go jeden z przeciwników, ale po reakcji sędziego nie krył swojego zdziwienia. "Zdarza się najlepszym" - pisze oficjalny profil ESPN.

Szanse DC United na grę w play-offach wydają się być marginalne. Klub z Waszyngtonu traci dziewięć punktów do New England Revolution, zajmującego ostatnie miejsce gwarantujące grę w play-offach. Na domiar złego DC United nie wygrało sześciu ostatnich meczów ligowych i po raz ostatni triumfowało 8 maja w starciu z Houston Dynamo (2:0).