Magiczne osiem minut Niezgody. Ustrzelił dublet w MLS [WIDEO]

Portland Timbers wygrało 3:0 z Colorado Rapids w 17. kolejce Major League Soccer, a dwa gole strzelił Jarosław Niezgoda. Tym samym były napastnik Legii Warszawa ma już pięć trafień w tym sezonie MLS.

Po odejściu Adama Buksy do Lens w rozgrywkach Major League Soccer występuje sześciu polskich piłkarzy. Jednym z nich jest Jarosław Niezgoda, który od stycznia 2020 roku broni barw Portland Timbers, grającego w Konferencji Zachodniej. W nocy z soboty na niedzielę jego rywalem było Colorado Rapids, a polski napastnik zagrał swój najlepszy mecz w sezonie.

Dublet Jarosława Niezgody w MLS. Piękna asysta i jeszcze lepsze wykończenie

Jarosław Niezgoda wyszedł w podstawowym składzie Portland Timbers na mecz z Colorado Rapids w 17. kolejce Major League Soccer. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, ale więcej klarownych okazji miał zespół z polskim napastnikiem. W końcówce pierwszej połowy Portland otrzymało rzut karny, który skutecznie wykorzystał Sebastian Blanco. W drugiej części spotkania błyszczał już tylko Jarosław Niezgoda.

Były zawodnik Legii Warszawa otrzymał świetne podanie w 54. minucie, a dzięki dobremu przyjęciu miał świetną okazję do strzelenia gola, którą bez problemu wykorzystał. Arbiter jeszcze konsultował się z VARem, ponieważ było podejrzenie zagrania ręką przez Niezgodę, ale ostatecznie bramka została uznana. Osiem minut później napastnik dostał piłkę od Sebastiana Blanco, ale strzał bez problemu obronił Abraham Rodriguez. Kilkanaście sekund później bramkarz już nie miał zbyt wiele do powiedzenia po tym, jak Eryk Williamson pięknie obsłużył Polaka ze skrzydła.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0, dzięki czemu Portland Timbers zrównało się punktami w tabeli z Colorado Rapids. Obecnie zespół z Jarosławem Niezgodą w składzie zajmuje 11. miejsce z 19 punktami i traci cztery punkty do Seattle Sounders, zajmującego ostatnie miejsce, które gwarantuje grę w play-offach. Dzięki dubletowi w ostatniej kolejce Jarosław Niezgoda ma już pięć trafień w tym sezonie Major League Soccer.