Ilja Kazakow atakuje Polaków. Wykorzystał nawet transfer Sebastiana Szymańskiego

Ilja Kazakow, były rzecznik prasowy reprezentacji Rosji odniósł się do transferu Sebastiana Szymańskiego i skorzystał z okazji, żeby zaatakować Polaków. - To trudny moment dla Szymańskiego, ale to Polacy. Przedstawiciele państwa, które od wieków jest do nas wrogo nastawione - uważa dziennikarz w felietonie dla sport-express.ru.

Sebastian Szymański nie zamierza już występować w barwach Dynama Moskwa. Pomocnik pożegnał się z obecnym klubem po ostatnim meczu ligowym i liczy na to, że uda mu się zmienić pracodawcę w letnim oknie transferowym. Rosyjskie media twierdzą, że Dynamo nie otrzymało żadnych ofert za Szymańskiego, ale reprezentant Polski cieszy się zainteresowaniem ze strony Sevilli, Brentfordu czy Herthy Berlin. - Moim zdaniem trafi do którejś z trzech lig - Francja, Niemcy albo Anglia. Zobaczymy, kogo będzie stać - stwierdził Mariusz Piekarski w programie "Pogadajmy o piłce".

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Rosyjski dziennikarz atakuje Polaków. "Wrogo nastawieni od wieków"

Ilja Kazakow, były rzecznik prasowy reprezentacji Rosji, opublikował felieton na portalu sport-express.ru, w którym pochylił się nad obcokrajowcami występującymi w lidze rosyjskiej. Dziennikarz skupił się m.in. na Sebastianie Szymańskim i informacjach, że Dynamo Moskwa chce 12 milionów euro za pomocnika, a Legia Warszawa otrzyma 20 procent z tytułu transferu. "To jedna sprawa, a potem druga, kompletnie z nią sprzeczna - FIFA przedłużyła możliwość zawieszenia umów na kolejny rok. Teraz transfer jest niemożliwy, a kwestia odszkodowania od FIFA pozostaje niejasna" - czytamy.

"Piłkarz nie może porzucić pracodawcy, do którego ma szacunek i wdzięczność. Ale może odejść po 30 czerwca. Szymański mówi, że jeśli chce być w kadrze, to musi odejść. Każdy, kto może go pozyskać, może powiedzieć, że dlaczego mamy za Ciebie płacić, zostaw Dynamo za darmo. To trudny moment. No ale to Polacy, przedstawiciele państwa, które od wieków jest wrogo nastawione do Rosji" - dodaje Ilja Kazakow. Co z kolei sądzi o Macieju Rybusie? "To osobna historia. Żona jest Rosjanką, mieszka w Moskwie i nie chce jej opuszczać" - pisze dziennikarz.

Dziennikarz sport-express.ru twierdzi, że Grzegorz Krychowiak chce opuścić ligę rosyjską tak jak Sebastian Szymański. Pomocnik Krasnodaru został już zaoferowany Galatasaray Stambuł, Malmoe FF czy Hercie Berlin. Wiele wskazuje na to, że jeśli Szymański czy Krychowiak nie opuszczą Rosji na zasadzie transferu definitywnego, to będą mogli to zrobić na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2022/2023.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.