Media: Hitowy transfer Majeckiego? Monaco zezwala na wypożyczenie

Brazylijski dziennikarz Bruno Andrade poinformował, że Radosław Majecki mógłby trafić do Benfiki Lizbona w letnim oknie transferowym. AS Monaco zezwoliło na wypożyczenie reprezentanta Polski, aby ten mógł pozostać w rytmie meczowym.

Radosław Majecki trafił do AS Monaco w styczniu 2020 roku za siedem milionów euro z Legii Warszawa. Klub ze stolicy Polski zapewnił sobie dodatkowy milion euro z tytułu bonusów oraz dziesięć procent od kolejnego transferu z udziałem Majeckiego. W przeciągu dwóch lat Majecki zagrał zaledwie jedenaście spotkań w barwach AS Monaco i chce zmienić klub, aby w sezonie 2022/2023 już grać regularnie.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Majecki trafi do Benfiki Lizbona? Sprzeczne informacje z Portugalii

Brazylijski dziennikarz Bruno Andrade poinformował w czwartek 16 czerwca, że Benfica Lizbona ocenia możliwość zatrudnienia Radosława Majeckiego, który dostał zgodę na opuszczenie Monaco na zasadzie wypożyczenia. Na ten moment trzecia drużyna ligi portugalskiej ma dwóch zawodników na pozycję bramkarza: Greka Odysseasa Vlachodimosa oraz Brazylijczyka Heitona Leite. Dzień później Pedro Sepulveda z sicnoticias.pt poinformował, że Roger Schmidt szuka bramkarza o innej charakterystyce, niż Majecki.

Radosław Majecki zagrał w poprzednim sezonie w czterech spotkaniach AS Monaco i tylko w jednym z nich zachował czyste konto. - Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z klubem, by wypożyczyć Radka. Uważaliśmy, że pozostanie w klubie, w tym układzie personalnym jest dla niego bardzo ryzykowne. Klub za każdym razem zapewniał, że Radek za chwilę będzie grał - tłumaczył Sport.pl w marcu tego roku Rafał Szczypczyk z Box2box Football Agency.

Jeszcze w maju tego roku pojawiały się informacje, że Radosław Majecki mógłby zostać wypożyczony do Lecha Poznań, ale ostatecznie ten transfer nie został zrealizowany. Tomasz Włodarczyk informował w programie "Okno Transferowe" w "Meczykach", że Majecki mógłby trafić do klubu z drugiej ligi francuskiej bądź do zespołów grających w Belgii lub Holandii. Umowa Radosława Majeckiego z AS Monaco jest ważna do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o: