Jakub Szumski w akcji po strzale z połowy boiska [WIDEO]

W środę w Turcji rozegrano pierwsze spotkanie barażowe o powrót do Super Ligi między BB Erzurumsporem a Istanbulspolem. Mecz zakończył się porażką gospodarzy 2:4, jednak należy pochwalić Polaka Jakuba Szumskiego, który popisał się w tym spotkaniu znakomitą interwencją.

Zespół Jakuba Szumskiego, BB Erzurumspor zakwalifikował się do baraży o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Turcji. W dwumeczu półfinałowym drużyna Polaka mierzy się z Istanbulsporem. Finał baraży zaplanowano na 2 czerwca.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Baraże o Super Lig. Genialna interwencja Szumskiego

Pierwsze spotkanie półfinałowe nie ułożyło się po myśli zespołu Polaka prowadzonego przez trenera Muzaffera Bilazera. Już w 16. minucie meczu ich rywale wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Ferhata Yazgana.

Piłkarze Motoru Lublin zagrają w finale baraży o awans do I ligi Motor Lublin wysoko wygrywa w barażach o 1. ligę

Minutę później gospodarze mogli przegrywać już 0:2, jednak kapitalną paradą popisał się Jakub Szumski. Jeden z rywali, Jettmir Topali, chwilę wcześniej ujrzał, że bramka Polaka jest pusta i oddał strzał z połowy boiska. Szumski, widząc to, szybko cofnął się do bramki i efektownie wyciągając się przeciągnął piłkę nad poprzeczką. Polak w ostatniej chwili uratował swój zespół przed utratą bramki. - Wyciągnął się jak kot! - krzyczeli komentatorzy tureckiej telewizji po interwencji Polaka.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

BB Erzurumspor przegrywa pierwszy mecz

Niestety w drugiej połowie meczu Szumski nie zdołał uchronić zespołu przed utratą kolejnych bramek. Goście w ostatnich 30 minutach meczu zdołali pokonać Polaka jeszcze trzykrotnie. Na listę strzelców wpisali się Eduard Rroca, Valon Ethemi oraz Muammer Sarikaya. Z kolei dla Erzurumsporu dublet ustrzelił Eren Tozlu i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2:4. Rewanż zostanie rozegrany 29 maja.

Czesław Michniewicz może wzmocnić kadrę: To Alessio De Petrillo Czesław Michniewicz może wzmocnić kadrę: To Alessio De Petrillo

Jakub Szumski występuje w tureckim Erzurumsporze od 2020 roku. W tym sezonie rozegrał 31 meczów, w których zanotował 8 czystych kont. Jego umowa z klubem wygasa wraz z końcem czerwca. 

Więcej o: