Właściciel wpadł na boisko w 97. minucie, wszystko popsuł i rozwiązał klub. Serio

Dwa dni temu informowaliśmy o skandalu w lidze bułgarskiej, który doprowadził do spadku drużyny Tsarsko Selo. Prezez klubu wtargnął na boisko i zabronił swojemu zawodnikowi wykonywać rzut karny, co ostatecznie doprowadziło do degradacji. Jak się okazuje sprawa ma swoją kontynuację.

Steyne Manolov, a więc prezes bułgarskiego klubu Tsarsko Selo nie ma ostatnio dobrej passy. Nie dość, że jego zespół spadł do niżej ligi, do czego zresztą sam działacz w dużej mierze się przyczynił, to teraz sam Manolow zdecydował się...rozwiązać klub. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Prezes Tsarsko Selo wbiega na boisko, a klub spada z ligi. Sprawa ma kontynuację

Przypomnijmy, że w sobotnim meczu między Lokomotiwem Sofia a Tsarsko Selo doszło do skandalicznych scen. W doliczonym czasie gry przy stanie 1:1 prezes zespołu z Selo wbiegł na murawę, odepchnął wyznaczonego do strzelania jedenastek Gambijczyka Yusufa Yaffę i nagle kazał zmienić wykonawcę rzutu karnego. Piłkarze byli zdezorientowani, a nowo wyznaczony zawodnik nie trafił z jedenastu metrów. Ostatecznie w spotkaniu padł wynik 1:1, który spowodował, że bułgarski klub spadł z ligi. Gdyby Martin Kavdanski trafił, Tsarsko Selo utrzymałoby się w lidze. 

Skandal w lidze bułgarskiej97. minuta. Karny na wagę utrzymania. Wtem wpada właściciel. Wszystko zepsuł [WIDEO]

Dzień po zakończonym meczu, właściciel zespołu zdecydował się... rozwiązać klub. Swoją decyzję skomentował następującymi słowami:  "inwestowanie pieniędzy w bułgarski futbol jest najłatwiejszym sposobem na ich utratę". Tym samym w przyszłym sezonie zespół z Sofii nie wystąpi w drugiej lidze ani w żadnych bułgarskich rozgrywkach.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Kilkumiesięczne kłopoty klubu

Zespół Tsarsko Selo zmagał się z problemami już od jakiegoś czasu. Kilku piłkarzy przedwcześnie rozwiązało kontrakty przez co zespół miał problem z ukończeniem rundy. Ponadto klub z Sofii zmagał się z problemami finansowymi. Wydaje się więc, że sytuacja z soboty jest tylko jedną z niewielu przyczyn, dla których Manolov zdecydował się rozwiązać klub.

Thomas TuchelChelsea naciera. Rzuca 200 mln funtów na trzy transfery

Tegorocznym mistrzem Bułgarii został Ludogorets. Na jeden mecz przed końcem ma on 21 punktów przewagi nad drugą CSKA Sofia.

Więcej o: