Bale zdecyduje się na sensacyjny kierunek? Agent nie wyklucza. "Wiele plusów"

Gareth Bale z końcem czerwca tego roku przestanie być zawodnikiem Realu Madryt. Co dalej? Agent Walijczyka nie wyklucza powrotu skrzydłowego na Wyspy Brytyjskie, konkretniej do Cardiff City. - Teraz nie mamy żadnych propozycji, ale ocenimy to w odpowiednim czasie - powiedział Jonathan Barnett w rozmowie z portalem WalesOnline.

Gareth Bale nie mógł liczyć na regularną grę w Realu Madryt w ostatnim roku swojego kontraktu i zagrał zaledwie w siedmiu meczach we wszystkich rozgrywkach. Odejście Walijczyka z zespołu mistrza Hiszpanii jest już przesądzone, co potwierdził Jonathan Barnett. - Gareth opuści Real Madryt. Myślę, że jego powrót do angielskiego futbolu jest prawdopodobny, ale najważniejsze decyzje zapadną dopiero po meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata 2022 - mówił agent w rozmowie z "Diario Record".

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Gareth Bale będzie grał w walijskim klubie? "To ma wiele plusów"

Jonathan Barnett, agent Garetha Bale'a rozmawiał z portalem WalesOnline o przyszłości swojego klienta. Brytyjczyk potwierdził, że decyzja będzie podjęta dopiero po meczach Walii, szczególnie po barażach do mistrzostw świata w Katarze. - Ambicją Bale'a jest poprowadzenie Walii na mundial. Gareth jest dla ojczyzny skarbem, a po takim sukcesie mieszkańcy będą wiedzieć, ile to dla niego znaczy. W nowym klubie finanse nie będą wchodzić w grę, bo Bale już się dorobił. Prawdopodobnie jest najbogatszym piłkarzem, jakiego Anglia wyprodukowała - powiedział.

Walijskie media uważają, że Gareth Bale mógłby występować w Cardiff City, drużynie grającej na poziomie Championship. Okazuje się, że taki scenariusz nie jest niemożliwy. - Obecnie nie mamy żadnych propozycji na stole, ale każdą ocenimy w odpowiednim czasie. Cardiff ma wiele plusów, bo Gareth pochodzi z Walii. Z jego punktu widzenia taka opcja mogłaby się podobać, ale podkreślę, że to moja opinia. Nie rozmawiałem z Bale'em o takim kierunku - dodał Barnett.

Jonathan Barnett uważa, że kariera Garetha Bale'a w Realu Madryt była bardzo udana. - W skali 1-10 dałbym mu dziewiątkę. Jedynymi rzeczami, które mu przeszkadzały, to problemy ze zdrowiem. Ale za 10-15 ludzie spojrzą wstecz i stwierdził, że Bale był wspaniałym piłkarzem dla Realu Madryt. Walijczycy już to wiedzą. Gareth miał wspaniałą karierę w Madrycie i osiągnął więcej od innych - skwitował agent.

Więcej o: