Rosjanie wycenili Sebastiana Szymańskiego. I wytypowali jego następcę

Dziennikarze rosyjskiego portalu championat.com opublikowali listę 10 najdroższych piłkarzy Premier Ligi. Na liście znalazł się Sebastian Szymański, występujący w Dinamie Moskwa. Poznaliśmy też potencjalnego następcę Polaka, który ma opuścić klub ze stolicy Rosji w letnim oknie transferowym.

Sebastian Szymański jest jednym z trzech Polaków, obok Macieja Rybusa oraz Rafała Augustyniaka, który nie odszedł z Rosji po tym, jak ten kraj postanowił zaatakować Ukrainę. Media przymierzały pomocnika do transferu do Realu Sociedad w trakcie specjalnego okna transferowego FIFA, ale ostatecznie ten ruch nie został zrealizowany. Wszystko jednak wskazuje na to, że Sebastian Szymański zmieni klub po zakończeniu sezonu.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Rosyjscy dziennikarze wycenili Sebastiana Szymańskiego. I wytypowali jego następcę

Dziennikarze portalu championat.com opublikowali ranking dziesięciu najdroższych zagranicznych piłkarzy ligi rosyjskiej, którzy mogą odejść w letnim oknie transferowym w wyniku sankcji nałożonych na rozgrywki piłkarskie w Rosji. Sebastian Szymański znajduje się na ósmym miejscu w rankingu i został wyceniony na 13 milionów euro. "W trakcie trzech sezonów pomocnik świetnie się wpasował w zespół, dostał się do reprezentacji, a jego wartość znacznie wzrosła. Teraz Szymański jest kluczową postacią Dinama, ale jego przedstawiciele dali jasno do zrozumienia, że latem odejdzie z Rosji" - czytamy.

Najdrożej wycenionym zagranicznym piłkarzem ligi rosyjskiej jest Malcom z Zenita Sankt Petersburg z kwotą 21 milionów euro. Aż sześciu zawodników z tego zestawienia występuje w Zenicie, czyli liderze ligi rosyjskiej. Kto może zastąpić Sebastiana Szymańskiego w letnim oknie transferowym? Stacja RB Sport podaje, że Dinamo chce pozyskać Eduarda Spertsyana z Krasnodaru. Reprezentant Armenii zdobył sześć bramek i zanotował cztery asysty w 24 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Sebastian Szymański notuje niezwykle udany sezon w barwach Dinama Moskwa i zdobył sześć bramek oraz zanotował dziewięć asyst w 28 meczach. Kontrakt Polaka z klubem ze stolicy Rosji jest ważny do końca czerwca 2026 roku.

Więcej o: