Tureckie media już witają Adama Buksę. Transfer Polaka w lecie

Adam Buksa opuści New England Revolution w letnim oknie transferowym. Władze Besiktasu Stambuł spotkały się z przedstawicielami Polaka i rozmowy między obiema stronami przebiegły pomyślnie - informuje turecki portal sporx.com.

Adam Buksa nie może narzekać na brak zainteresowania. Polski napastnik strzelił 17 goli w 32 meczach MLS dla New England Revolution i jest jedną z największych gwiazd w zespole. Wiele wskazywało na to, że Buksa wróci do Europy już w trakcie zimowego okna transferowego, ale ostatecznie to nie doszło do skutku. Transfer latem wydaje się dużo bardziej prawdopodobny, ponieważ Polak ma ważną umowę z klubem ze stanu Massachusetts do końca 2022 roku.

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

Media: Adam Buksa będzie kontynuował karierę w Turcji. Ma dołączyć do Besiktasu

Portal sporx.com informuje, że Adam Buksa ma dołączyć do Besiktasu Stambuł w letnim oknie transferowym. Władze klubu spotkały się z przedstawicielami zawodnika, a rozmowy między obiema stronami miały przebiec pomyślnie. Buksa wyraził chęć dołączenia do Besiktasu, więc teraz Turcy muszą się dogadać z New England Revolution w kwestii kwoty odstępnego. To może się jednak nie okazać takie proste.

Portal, powołując się na swoje źródła twierdzi, że New England Revolution chciałoby zarobić nawet dziesięć milionów dolarów na reprezentancie Polski. Tak duża wycena sprawia, że Besiktas rozważa także inne opcje. Jedną z nich jest pozyskanie Alexandra Sorlotha z RB Lipsk, który miałby kosztować około sześciu milionów euro. Nie należy też wykluczać scenariusza, według którego klub znad Bosforu zdecyduje się kontynuować współpracę z Michym Batshuayiem, który strzelił 14 goli w tym sezonie dla Besiktasu. 

Adam Buksa dołączył do New England Revolution w styczniu 2020 roku za 4,2 miliona euro z Pogoni Szczecin. Napastnik w tym sezonie zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty w siedmiu meczach we wszystkich rozgrywkach. Mateusz Borek zdradził w programie "Polacy pod lupą", że Buksa miał ofertę z Arabii Saudyjskiej, dzięki której mógł zarobić 80 milionów złotych za trzy lata. Ostatecznie 25-latek odrzucił tę propozycję.

Więcej o:
Copyright © Agora SA