Casemiro skrytykował fanów Realu Madryt. Gwizdy na Santiago Bernabeu

Gareth Bale wystąpił w domowym meczu Realu Madryt po raz pierwszy od ponad dwóch lat. W sobotnim spotkaniu z Getafe Walijczyk spędził na murawie 16 minut. Piłkarz został wygwizdany przez kibiców zasiadających na trybunach.

Dla Bale'a sobotni mecz był pierwszym spotkaniem rozegranym na Santiago Bernabeu od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. W ostatnim sezonie Bale przebywał na wypożyczeniu w Tottenhamie, a po powrocie do Madrytu nie grał z powodu kontuzji. 

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

Gwizdy podczas zmiany

W sobotnim meczu ligowym Walijczyk wszedł z ławki rezerwowych zmieniając w 74. minucie Karima Benzemę. Podczas zmiany zawodnikowi towarzyszyły gwizdy kibiców Realu. Bale skwitował sytuację śmiechem.

Postawa fanów Realu miała zapewne związek ze stosunkiem Bale'a do gry w Realu Madryt. Zawodnik wielokrotnie podkreślał, że ważniejsza jest dla niego kariera reprezentacyjna, co nie spodobało się kibicom z Madrytu. 

Ancelotti po stronie kibiców, Casemiro broni kolegi

Po spotkaniu na temat sytuacji z 74. minuty wypowiedział się między innymi trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti. Zdaniem szkoleniowca Bale zasłużył na nieprzychylność kibiców. Ancelotii zaznaczył jednak, że Walijczyk wciąż jest bardzo ważnym zawodnikiem Realu i prezentuje aktualnie wysoką formę, czym może pomóc drużynie.

Z kolei Casemiro, kolega Bale'a z zespołu, wyraził swój sprzeciw wobec zachowania trybun. Jego zdaniem gwizdy w kierunku piłkarza były nie na miejscu, a fani powinni przede wszystkim wspierać swój zespół.

- Kiedy gwiżdże się na jednego zawodnika, gwiżdże się na nas wszystkich. W piłce nożnej chodzi o opinie, każdy ma swoją, ale ja nie zgadzam się, gdy gwiżdże się na zawodnika z mojej drużyny. Wszyscy jesteśmy po tej samej stronie, musimy go wspierać - zaznaczył pomocnik Realu.

- Nie podobały mi się gwizdy na Bale'a. To historyczny zawodnik dla tego klubu. Zdobył wiele ważnych bramek. Kiedy gwiżdże się na takiego zawodnika, gwiżdże się na historię Realu Madryt. Nie podobało mi się to. Myślę, że kibice powinni nas wspierać – zakończył Casemiro.

Więcej tekstów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA