Karius nie zagrał w Liverpoolu od 4 lat, ale nie próżnował. "Nadchodzi drugi Wiese"

Loris Karius od blisko czterech lat nie wystąpił w oficjalnym spotkaniu w barwach Liverpoolu. Przez ten okres bramkarz grywał na wypożyczeniach, ale też znalazł czas na treningi na siłowni. Efektami pochwalił się na swoim Instagramie.

Loris Karius zawodnikiem Liverpoolu jest od 2016 roku, jednak od czterech lat nie wystąpił w meczu pierwszego zespołu. Jego ostatnie oficjalne spotkanie to pamiętny finał Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt w 2018 roku, w którym Niemiec popełnił dwa koszmarne błędy, zakończone bramkami rywali. 

Zobacz wideo "Plan Kloppa nie wypalił. Liverpool wyszedł na miękkich nogach"

Loris Karius nie gra, więc pakuje na siłowni

Po fatalnym występie w finale Karius w 2018 roku odszedł na wypożyczenie do tureckiego Besiktasu. W 2020 roku ponownie odszedł z Liverpoolu, aby łapać minuty na wypożyczeniu, tym razem w Unionie Berlin. Obecnie wraca do treningów z drużyną, jednak nie zanosi się na to, aby wywalczył sobie miejsce w składzie. Jego umowa z angielskim zespołem wygasa w czerwcu i wiele wskazuje na to, że latem bramkarz wróci do Niemiec.

Juergen KloppKlopp tłumaczy, dlaczego nie chce Haalanda. "Nie ma szans"

Swój wolny czas w ostatnim czasie Loris Karius poświęca na treningi poza boiskiem. Bramkarz odwiedzał siłownie, a efekty ćwiczeń można zaobserwować na jego najnowszym zdjęciu na Instagramie. Niemiec stoi obok napisu na jednej z siłowni i prezentuje umięśnione ramie. Całość skomentował opisem do fotografii: "Dobrze spędzone popołudnie".

Loris KariusLoris Karius Instagram Lorisa Kariusa

"Nadchodzi drugi Tim Wiese", "ktoś tu chyba był na siłowni"

Fizyczna przemiana bramkarza nie umknęła użytkownikom Instagrama. W komentarzach internauci między innymi porównują Niemca do innego piłkarza, Tima Wiese, który po zakończeniu kariery także nabrał masy mięśniowej i został wrestlerem

Więcej treści o podobnej tematyce znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Najnowszy post Kariusa skomentowali też jego koledzy z piłkarskiego środowiska. Nico Scholtterbeck, zawodnik Freiburgu, napisał do bramkarza słowo "wariat", a komentator Michael Leopold zamieścił pod wpisem emotikonę naprężonego ramienia, sugerującą moc. Do zdjęcia odniósł się także niemiecki muzyk Alec Voelkel, który zwrócił się do Kariusa: "ale dużo zyskałeś". Jak widać, bramkarz Liverpoolu nie próżnuje i mimo braku występów na murawie dba o swoją formę fizyczną.

Fabinho i Luis DiazHistoryczny wyczyn Liverpoolu. Po 38 latach "The Reds" przerwali "klątwę"

Więcej o: