Niemieckie media donoszą: Runjaić ma już nową pracę

Kosta Runjaić był przymierzany do objęcia Schalke 04 Gelsenkirchen po zakończeniu sezonu. Ostatecznie jednak do tego nie dojdzie, o czym informuje niemieckie Sky. - Runjaić ma nową pracę, ale nie w Gelsenkirchen - czytamy.

Kosta Runjaić ogłosił na oficjalnej konferencji prasowej, że nie przedłuży wygasającego kontraktu z Pogonią Szczecin i opuści drużynę z końcem sezonu. - To moja definitywna, osobista decyzja. Jest ona niezależna od warunków pracy, organizacji czy finansów. Jestem wdzięczny, że dostałem ten czas - mówił niemiecki szkoleniowiec. Szymon Janczyk z portalu weszlo.com informował, że potencjalnym następcą Runjaicia w Pogoni może być Bartosz Grzelak, pracujący w AIK Solna.

Zobacz wideo Długa lista problemów Michniewicza. "Będziemy obserwować go z drżącym sercem"

Kosta Runjaić nie obejmie Schalke. "Ma nową pracę, ale nie tu"

Dirk Schlarmann z niemieckiego oddziału Sky podał nowe informacje ws. przyszłości Kosty Runjaicia. "Krążyły plotki o Koście Runjaiciu jako nowym trenerze Schalke. Nasze śledztwo tego nie potwierdziło. Podobno ma już nową pracę, ale nie w Gelsenkirchen" - napisał dziennikarz na Twitterze. Wcześniej Runjaić był określany jednym z głównych kandydatów do objęcia Schalke obok Thomasa Letscha z Vitesse oraz Bartoscha Gaula z rezerw Mainz.

Informacje z Niemiec są szczególnie dobre dla Legii Warszawa. Portal WP Sportowe Fakty poinformował 24 marca, że Kosta Runjaić ustalił już warunki kontraktu z Legią. "Czyli Legia ma nowego trenera od nowego sezonu" - napisał enigmatycznie Zbigniew Boniek, były prezes PZPN. Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii przekazał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że w grze znajduje się dwóch trenerów. Poza Kostą Runjaiciem w grę wchodzi też dalsza współpraca z Aleksandarem Vukoviciem.

Kosta Runjaić pracuje w Pogoni Szczecin od listopada 2017 roku. Teraz "Duma Pomorza" walczy z Rakowem Częstochowa oraz Lechem Poznań o mistrzostwo Polski i jest liderem z 53 punktami. Pogoń zagra kolejny mecz 2 kwietnia, kiedy to rywalem "Portowców" będzie Górnik Łęczna. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Więcej o: