"Krychowiak będzie gwiazdą i najlepszym zawodnikiem". Zero wątpliwości w Grecji

- Krychowiak będzie gwiazdą i najlepszym zawodnikiem w składzie. Grzegorz to jeszcze wyższy poziom niż reszta. Klub potrzebował kogoś tak wyrazistego - powiedział Dimitris Vergos, dziennikarz portalu gazzetta.gr w rozmowie z TVP Sport.

Grzegorz Krychowiak postanowił odejść z Krasnodaru po inwazji wojsk Władimira Putina na Ukrainę. Ostatecznie Polak zostanie wypożyczony do AEK Ateny, a za zagranie dziewięciu meczów otrzyma 350 tysięcy euro. Dodatkowo pomocnik zainkasuje 100 tysięcy euro za podpis pod kontraktem. Krychowiak był jedynym zagranicznym piłkarzem, który nie rozwiązał kontraktu z Krasnodarem przez weto ze strony władz. Wydaje się, że po zakończeniu wypożyczenia reprezentant Polski wróci do Rosji, by rozwiązać kontrakt.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Grecy zachwyceni transferem Grzegorza Krychowiaka. "Będzie gwiazdą"

Dimitris Vergos z portalu gazzetta.gr rozmawiał z TVP Sport na temat transferu Grzegorza Krychowiaka do AEK Ateny. Dziennikarz nie ukrywał, że Grecy są zadowoleni z takiego ruchu drużyny ze stolicy kraju. - Ten transfer jest pozytywnym zaskoczeniem. To wielka sprawa dla klubu, że bierze tak doświadczonego i jakościowego zawodnika, a jego osiągnięcia zasługują na uznanie. Na pewno będzie gwiazdą i najlepszym zawodnikiem w składzie AEK. Krychowiak to jeszcze wyższy poziom i szybko zacznie grać w pierwszym składzie - powiedział.

Wiele wskazuje na to, że Krychowiak będzie grał w środku pola z Damianem Szymańskim. - Klub potrzebował kogoś tak wyrazistego w środku pola, to była największa słabość AEK. Krychowiak może zrobić różnicę i klub nie powinien mieć problemu z zapewnieniem sobie gry w Europie w nowym sezonie. Na razie ciężko przewidzieć, czy uda się go zatrzymać na stałe. Szymański z kolei jest lepszy w defensywie, niż z przodu, ale jest potrzebny drużynie - dodał Vergos.

Przed AEK-iem pozostało dziewięć meczów w grupie mistrzowskiej. Obecnie zespół prowadzony przez Sokratisa Ofrydopoulosa zajmuje trzecie miejsce z 47 punktami i ma dwa punkty przewagi nad Arisem Saloniki. Tym samym AEK znajduje się na miejscu gwarantującym grę w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Drużyna z Aten zagra następny mecz w niedzielę 20 marca przeciwko PAOK-owi Saloniki. Niewykluczone, że wtedy Grzegorz Krychowiak zadebiutuje w nowej drużynie.

Więcej o: