Hitowy transfer Przemysława Tytonia? Prezent od losu dla polskiego bramkarza

Przemysław Tytoń jest bez klubu od początku 2022 roku. Były reprezentant Polski może wrócić do Holandii, ponieważ bramkarzem jest zainteresowany Ajax Amsterdam - informuje Mike Verweij, dziennikarz "De Telegraaf".

Przemysław Tytoń trafił do nowopowstałego klubu FC Cincinnati pod koniec 2018 roku i podpisał dwuletni kontrakt z ekipą Orange and Blue. Ostatecznie obie strony zdecydowały się zakończyć współpracę z końcem 2021 roku, a licznik występów zatrzymał się na 45 meczach i 11 czystych kontach. Pod koniec zeszłego roku sytuację Tytonia w Cincinnati obserwował Raków Częstochowa, ale ostatecznie nie zdecydował się pozyskać Tytonia.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Media: Przemysław Tytoń wróci do Holandii. Może dołączyć do Ajaksu Amsterdam

Mike Verweij, dziennikarz holenderskiego "De Telegraafa" poinformował, że Przemysław Tytoń dołączy do Ajaksu Amsterdam. Ajax musi zareagować, ponieważ obecnie jedynym zdrowym bramkarzem jest Andre Onana. Zarówno Maarten Stekelenburg, jak i Remko Pasveer oraz Jay Gorter, zmagają się z urazami, przez co drużyna prowadzona przez Erika ten Haga potrzebuje wzmocnienia na tej pozycji, bo wciąż gra na trzech frontach.

Pierwotnie wydawało się, że do klubu dołączy 34-letni Robbin Ruiter, który w miniony czwartek pojawił się na treningu Ajaksu Amsterdam. Ostatecznie Erik ten Hag zdecydował się postawić na Przemysława Tytonia, z którym współpracował w PSV Eindhoven w sezonie 2011/2012 - ten Hag wówczas był asystentem Freda Ruttena. Dlaczego trener Ajaksu Amsterdam zdecydował się na Tytonia? Głównie ze względu na doświadczenie międzynarodowe i fakt, że jest w lepszej formie od Ruitera.

To tym samym będzie powrót Przemysława Tytonia do Holandii po siedmiu latach. 14-krotny reprezentant Polski grał dla Roda Kerkrade w latach 2007-2011, a od 2012 do 2014 roku bronił barw PSV Eindhoven. Tytoń łącznie zagrał w 70 meczach na poziomie Eredivisie.

Więcej o: