Wzruszające obrazki z Wembley. Kibice Liverpoolu i Chelsea zjednoczeni [WIDEO]

Chelsea gra na Wembley z Liverpoolem w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Tuż przed rozpoczęciem spotkania kibice obu klubów solidaryzowali się z Ukraińcami, przeżywającymi inwazję wojsk rosyjskich na swój kraj. W trakcie hymnu Liverpoolu kibice Chelsea trzymali ukraińskie flagi.

Wciąż trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W nocy z piątku na sobotę trwały zaciekłe walki na przedmieściach Kijowa. Mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko relacjonował, że ataki Rosjan zostały odparte, a ukraińskie wojska wyszły z opresji obronną ręką. Świat sportu solidaryzuje się z Ukraińcami - w sobotę przykład dał Robert Lewandowski, który wybiegł z opaską kapitańską Bayernu Monachium i miał także opaskę z barwami flagi Ukrainy.

Zobacz wideo Tak dziś wygląda Ze Roberto. WOW!

Anglicy solidaryzują się z Ukrainą. Piękne obrazki na Wembley

Chelsea rywalizuje z Liverpoolem na Wembley w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Kibice zgromadzeni na stadionie postanowili wyrazić solidarność wobec Ukrainy, która zmaga się z inwazją wojsk rosyjskich. Kibice Liverpoolu zaczęli śpiewać klubowy hymn "You'll never walk alone", a w jego trakcie kibice Chelsea unosili wysoko ukraińskie flagi. Wcześniej tej chwili towarzyszyły oklaski.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Na telebimach na Wembley pojawiła się flaga Ukrainy oraz zdanie: "piłka nożna trzyma nas razem". Wszyscy kibice byli zjednoczeni w jednym celu. Wcześniej Cesar Azpilicueta i Jordan Henderson, kapitanowie Chelsea i Liverpoolu, wyszli na boisko z wieńcami w barwach flagi Ukrainy. Tym samym kibice Chelsea zachowali się zupełnie inaczej, niż Roman Abramowicz. Rosyjski oligarcha wcześniej wycofał się z kierowania klubem, a potem na stronie internetowej Chelsea pojawił się komunikat, w którym nie zostało użyte słowo "wojna" ani żadne potępienie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Więcej o: