Gromy na Paulo Sousę. Zaatakował go znany dziennikarz. "Nigdy tego nie miał"

"Zrobił to źle, bardzo źle, i to w swoim pierwszym prawdziwym teście w Flamengo" - pisze znany brazylijski dziennikarz Renato Mauricio Prado o Paulo Sousie, który w niedzielę przegrał prestiżowy mecz z Fluminense (0:1).

"Oczywiste jest to, że dzieło Paulo Sousy jest we wstępnej fazie i jakakolwiek definitywna ocena jest w tym wypadku przedwczesna. Ale zrobił to źle, bardzo źle, i to w swoim pierwszym prawdziwym teście w Flamengo" - pisze już na wstępie znany brazylijski dziennikarz Renato Mauricio Prado, który rozprawia się z Paulo Sousą po meczu z Fluminense.

Josip Juranović. Transfer gwiazdora Legii zależy od zawodnika Manchesteru CityJuranović bohaterem hitowego transferu? Legia może na nim sporo zarobić

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Prado już na wstępie zadaje konkretne pytania i sam na nie odpowiada. "Jak usprawiedliwić ten skład z Rodinei na prawym skrzydle i Diego jako jednym z trzech napastników? To wybory, które są niezrozumiałe. Nawet jeśli mówimy teraz o rotacji i dawaniu każdemu szansy na grę".

Ten pierwszy poważny test Sousy to właśnie niedzielny mecz z Fluminense, które Flamengo przegrało 0:1 po golu w 89. minucie. - W pierwszej połowie zdominowaliśmy Fluminense i kontrowaliśmy grę. Brakowało tylko skuteczności. Niestety po przerwie wyglądało to znacznie gorzej. Nasza intensywność była mniejsza. Byliśmy zdezorganizowani. Część piłkarzy nie zrozumiało, o co ich prosiłem, dlatego nie osiągnęliśmy naszego celu - irytował się po meczu Sousa.

"On nie ma w ogóle żadnego CV"

Zirytowany jest też Prado, który już w grudniu krytykował Sousę, kiedy ten jeszcze oficjalnie nie był trenerem Flamengo. Brazylijski dziennikarz twierdził wtedy, że zatrudnienie Portugalczyka w tak dużym klubie to nieśmieszny żart. - On nie ma w ogóle żadnego CV. Nic nie wskazuje na to, że jest odpowiednim kandydatem - mówił Prado w materiale wideo, który opublikował w serwisie YouTube.

Niklas SueleSuele zabrał głos po ogłoszeniu sensacyjnego transferu. "Już kilka tygodni temu"

Teraz Prado krytykuje Sousę na łamach brazylijskiego portalu UOL. Pisze, że prestiżowy mecz Flamengo z Fluminense to nie jest dobre pole do eksperymentów. "To jednak wcale nie porażka jest tutaj największym nieszczęściem. A to, że Sousa na pomeczowej konferencji pochwalił występ swojego zespołu w pierwszej połowie" - pisze dziennikarz i dodaje, że Sousa "teoretycznie może ma dobre pomysły, wyraża je w inteligentnych i przyjaznych wywiadach, ale musi to później zamieniać w wyniki. Czyli w coś, czego nigdy nie miał w swojej karierze trenerskiej, gdzie nie wygrał nawet połowy spotkań".

I że w Flamengo, które były selekcjoner reprezentacji Polski na razie poprowadził dwa razy (w debiucie wygrał 3:0 z Boavistą), wszyscy powinni na to otworzyć oczy. Czyli po prostu mieć świadomość, że Sousa to nie jest dobry trener.

twitter.com/_ZeetsBen Arfa show. On znowu czaruje. Co za popis [WIDEO]

Flamengo po czterech meczach mistrzostw stanu Rio de Janeiro zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ma siedem punktów i do Vasco da Gama, czyli lidera traci trzy. W następnym spotkaniu rywalem Flamengo będzie Audax, które przed tą kolejką było ostatnie w tabeli, ale miało do rozegrania jeszcze mecz z Resende FC.