Oficjalnie: Polski napastnik zmienia klub. Znane szczegóły transferu

Kacper Przybyłko nie jest już piłkarzem Philadelphii Union. Napastnik zdecydował się dołączyć do Chicago Fire, z którym podpisał kontrakt do końca 2023 roku.

Kacper Przybyłko ma za sobą udany sezon w barwach Philadelphii Union. Polski napastnik z sześcioma golami na koncie został królem strzelców Ligi Mistrzów CONCACAF, natomiast w 37 meczach Major League Soccer zdobył 12 bramek oraz zanotował trzy asysty. Philadelphia skorzystała na początku grudnia zeszłego roku z opcji przedłużenia umowy z napastnikiem do końca 2023 roku. Teraz już wiadomo, że Przybyłko tego zapisu nie wypełni.

Kacper Przybyłko zmienia klub wewnątrz Major League Soccer. Dołącza do byłego klubu Przemysława Frankowskiego

Chicago Fire poinformowało, że ich nowym piłkarzem został Kacper Przybyłko. 28-letni napastnik odszedł z Philadelphii Union za 1,15 mln dolarów, a płatność jest rozłożona na dwa lata (po 575 tys. dolarów na rok). Przybyłko podpisał umowę ze Strażakami do końca 2023 roku. "Jesteśmy zadowoleni, że zawodnik pokroju Kacpra dołącza do naszego zespołu. Chcieliśmy pozyskać napastnika z doświadczeniem w MLS, a Przybyłko w trzech ostatnich sezonach był bardzo skuteczny" - powiedział Georg Heitz, dyrektor sportowy klubu z Chicago.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kacper Przybyłko zdradził na antenie Kanału Sportowego w poniedziałek 17 stycznia, że chce dołączyć do Chicago Fire. "Nie będę ukrywał – zgłosiło się Chicago Fire, oferta jest na stole w klubie. Dyrektorzy sportowi będą ze sobą rozmawiać i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ja chciałbym tę ofertę przyjąć. Mam tam gwarantowany kontrakt na dłuższy czas. W Europie mógłbym zarobić więcej, albo tyle samo" - mówił Przybyłko. 28-letni napastnik jest piątym Polakiem, który będzie występował w barwach Strażaków. Wcześniej w Chicago grał Piotr Nowak, Jerzy Podbrożny, Roman Kosecki oraz Przemysław Frankowski.

Kacper Przybyłko występował w barwach Philadelphii Union w latach 2018-2021. Wcześniej napastnik reprezentował takie kluby, jak Arminia Bielefeld, FC Koeln, Greuther Fuerth oraz Fortuna Dusseldorf.

Więcej o: