Rośnie nowa gwiazda futbolu. Absolutny rekord. "Udowodnił to"

Nowy rekord w Major League Soccer. Real Salt Lake podpisało kontrakt z 14-letnim zawodnikiem. To najmłodszy piłkarz występujący w seniorskiej drużynie MLS w historii. - W ostatnich latach udowodnił, że jest jednym z najbardziej obiecujących napastników w kraju - chwali nastolatka Elliot Fall, dyrektor generalny klubu.

Axel Kei to urodzony 30 grudnia 2007 roku napastnik urodzony w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Przez pewien okres swojego życia wychowywał się w Brazylii, gdzie w piłkę nożną grał jego ojciec. Całą rodziną przeprowadzili się do San Diego w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku. Wtedy Axel Kei dołączył do młodzieżów współpracującej z Los Angeles Galaxy

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Major League Soccer z nowym rekordem. Kei młodszy o 153 dni

Ostatnie dni musiały być dla piłkarza wyjątkowe. Axel Kei podpisał swój pierwszy w karierze profesjonalny kontrakt, co oznacza, że w przyszłości będziemy mogli obejrzeć go na boiskach Major League Soccer. Real Salt Lake jednocześnie informuje, że pobiło rekord ligi, zatrudniając piłkarza w wieku 14 lat i 15 dni. To zawodnik o 153 dni młodszy od Freddy'ego Adu, który związał się w 2004 roku z DC United. Aktualna umowa Keia jest ważna przez dwa lata. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

- Jego umiejętność zdobywania bramek znacznie przekracza jego wiek, a w połączeniu z jego atletyzmem, przewiduje się, że stanie się siłą strzelającą bramki w naszej lidze w nadchodzących latach - podkreślił po podpisaniu kontraktu Elliot Fall. 

W przeszłości Axel Kei występował w drużynach młodzieżowych Real Salt Lake. Latem 2020 roku przyczynił się do zdobycia przez drużynę U-15 pierwszego w historii mistrzostwa MLS Next Cup. Strzelił pięć goli w pięciu meczach, z czego trzy w starciu przeciwko Total Futbol Academy z Południowej Kalifornii. Kei stał się jednocześnie najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem turnieju. 

Haaland trafi do Bayernu? Rummenige: Nie jestem przekonanyHaaland powiedział za dużo! Żali się na Borussię. "Wcześniej o tym nie mówiłem"

Osiągając sukces z drużyną U-15 Kei bardzo szybko przebił się dalej. Zaczął grać dla klasy U-17, a następnie dostał szansę gry dla Real Monarchs SLC. Co prawda nie pojawił się w pierwszym składzie, ale w październiku ubiegłego roku zadebiutował w drużynie. Wtedy miał zaledwie 13 lat, 8 miesięcy i 9 dni. Real Salt Lake szczyci się tym, że żaden zawodnik poniżej 15 lat nigdy nie wystąpił w meczu jednej z pięciu największych lig europejskich, w tym Bundesligi, La Liga, Ligue 1, Premier League i Serie A.

Axel Kei jest najmłodszym, ale nie jedynym piłkarzem młodzieżówki, który przebił się do pierwszego składu. Real Salt Lake podpisało w tym tygodniu kontrakty z czterema innymi zawodnikami.

Więcej o: