Lechia mogła zarobić ponad 10 mln zł! Transfer upadł przez skandaliczny warunek

Kacper Sezonienko mógł przenieść się do Al-Wahda, klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich za około 2,5 mln euro. Transfer jednak upadł, ponieważ napastnik musiałby zrezygnować z występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski - informuje portal meczyki.pl.

Lechia Gdańsk jak dotąd dokonała dwóch wzmocnień w zimowym oknie transferowym. Do klubu z Trójmiasta dołączył Michał Buchalik (na zasadzie wolnego transferu z Wisły Kraków) oraz Tomasz Neugebauer z Ruchu Chorzów. Z kolei z Lechii Gdańsk odszedł Łukasz Zjawiński (wypożyczenie do Sandecji Nowy Sącz) oraz Zlatan Alomerović do Jagiellonii Białystok (bez kwoty odstępnego).

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Media: Kacper Sezonienko mógł odejść do klubu z Arabii Saudyjskiej. Zespół postawił jednak dziwny warunek

Portal meczyki.pl informuje, że Kacper Sezonienko mógł opuścić Lechię Gdańsk w trakcie zimowego okna transferowego na rzecz Al-Wahdy, klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Klub z Abu Zabi proponował za młodzieżowca około 2-2,5 miliona euro. Oferta zakładała, że Sezonienko, ze względu na młody wiek, nie będzie uwzględniany w limicie obcokrajowców. Co musiałby zrobić sam piłkarz? Zrezygnować ze zgrupowań młodzieżowych reprezentacji Polski.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Agenci Kacpra Sezonienki nie wyrazili zgody na takie rozwiązanie, w wyniku czego transfer finalnie nie doszedł do skutku. Plan na 18-latka agenci mają zupełnie inny: najpierw Sezonienko ma wywalczyć sobie pozycję w Lechii Gdańsk, a później miałby przenieść się do silnej europejskiej ligi, żeby kariera rozwijała się w sposób harmonijny. Kacper Sezonienko po świętach Bożego Narodzenia przedłużył kontrakt z Lechią do końca czerwca 2025 roku.

Kacper Sezonienko zadebiutował w barwach pierwszego zespołu Lechii Gdańsk 23 sierpnia 2020 roku w meczu Pucharu Polski z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:4). Od tego czasu napastnik zagrał w 15 meczach Biało-Zielonych, w których zdobył jedną bramkę oraz zanotował taką samą liczbę asyst.

Więcej o: