Media: Sousa dostanie hitowy transfer. Flamengo chce piłkarza Barcelony

Flamengo planuje hitowy transfer na rozpoczęcie pracy Paulo Sousy. Wicemistrzowie Brazylii mogą wypożyczyć Philippe Coutinho, który chce zwiększyć swoje szanse na wyjazd na mundial w Katarze - informuje kataloński dziennik "Sport".

Paulo Sousa oficjalnie został trenerem Flamengo w środę 29 grudnia. Szkoleniowiec podpisał z Sępami dwuletni kontrakt, dzięki któremu będzie zarabiał 160 tys euro miesięcznie. Portugalczyk poza prowadzeniem pierwszego zespołu Flamengo będzie szefem całego pionu piłkarskiego, włącznie z akademiami Sępów. To oznacza, że Paulo Sousa będzie miał wpływ na transfery do pierwszej drużyny, ale też zespołów młodzieżowych Flamengo.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Paulo Sousa może otrzymać wzmocnienie z Barcelony. Flamengo chętne wypożyczyć Coutinho

Kataloński dziennik "Sport" informuje, że Flamengo jest chętne wypożyczyć Phlippe Coutinho z FC Barcelony. Sępy są gotowe przejąć co najmniej 20 procent wynagrodzenia pomocnika, co oznacza około trzy miliony euro. Coutinho wyraził zgodę na wypożyczenie, ale ma nadzieję, że będzie występował we Flamengo do końca 2022 roku, co pozwoli mu przygotować się w ojczyźnie na mistrzostwa świata w Katarze. 29-latek wciąż nie jest pewny powołania do kadry Brazylii.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Trzy miliony euro oszczędności na pensji Philippe Coutinho może znacznie przybliżyć Barcelonę do zarejestrowania Ferrana Torresa w rozgrywkach Primera Division. Poza tym klub ze stolicy Katalonii liczy na odejście Samuela Umtitiego oraz powodzenie w negocjacjach z Ousmane Dembele. Paulo Sousa wyraził zgodę na transfer Philippe Coutinho. To oznacza, że Flamengo będzie chciało zrobić wszystko, żeby dopiąć transfer do 10 stycznia 2022 roku. Wtedy Sępy rozpoczynają przygotowania do sezonu.

Philippe Coutinho dołączył do Barcelony w styczniu 2018 roku za 135 mln euro z Liverpoolu. Od tego czasu Brazylijczyk zagrał 106 spotkań we wszystkich rozgrywkach w barwach Blaugrany, w których zdobył 25 bramek oraz zanotował 14 asyst. Kontrakt Coutinho z Barceloną jest ważny do końca czerwca 2023 roku.

Więcej o: