Nowe informacje nt. Paulo Sousy. Media: We Flamengo będzie nie tylko trenerem

Kwestią dni wydaje się ogłoszenie Paulo Sousy w roli trenera Flamengo. Portugalczyk nie będzie tam jednak odpowiadał wyłącznie za pierwszy zespół Sępów. Sousa zostanie także szefem pionu piłkarskiego - informuje brazylijska gazeta "O Globo".

Ostatnie dni dla kibiców reprezentacji Polski były niezwykle burzliwe. Paulo Sousa w niedzielę 26 grudnia poinformował Cezarego Kuleszę, że chce rozwiązać kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej za porozumieniem stron, ponieważ ma ofertę z Flamengo. Wtedy prezes polskiej federacji nie chciał się zgodzić na taką propozycję selekcjonera, ale wszystko wskazuje na to, że ten związek zostanie zakończony. Sousie pozostaje tylko (albo aż) wpłacić odszkodowanie dla PZPN-u o wartości około 300 tys euro, co jest równowartością jego czterech miesięcznych pensji.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Media: Duża rola dla Paulo Sousy we Flamengo. Będzie odpowiadał też za akademię

Brazylijska gazeta "O Globo" informuje, że Paulo Sousa w najbliższych dniach pojawi się w Brazylii, żeby rozpocząć pracę dla Flamengo. Szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt z Sępami, dzięki któremu będzie zarabiał 160 tys euro miesięcznie. Z kolei jego sztab będzie inkasował niemal 80 tys euro za miesiąc, co oznacza solidną podwyżkę w porównaniu do pensji, jaką szkoleniowiec oraz sztab szkoleniowy otrzymywał od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Większa pensja dla Paulo Sousy wiąże się też ze zwiększoną liczbą obowiązków. Portugalczyk poza prowadzeniem pierwszego zespołu Flamengo będzie szefem całego pionu piłkarskiego, włącznie z akademiami Sępów. To oznacza, że Paulo Sousa będzie miał wpływ na transfery do pierwszej drużyny, ale też zespołów młodzieżowych Flamengo.

Dziennikarze "UOL Esporte" z kolei poinformowali, że liderzy w szatni Flamengo mieli walczyć o zmianę decyzji władz klubu dot. Paulo Sousy. Piłkarze, zdaniem dziennikarzy, woleliby współpracować z Jorge Jesusem, natomiast informacja została zdementowana przez Bruno Spindela, dyrektora wykonawczego. "Ta historia jest kłamstwem. Zawodnicy nie kontaktowali się z zarządem klubu. Nigdy nie próbowano wstawiać się za jakimkolwiek trenerem" - przekazał.

Wiceprezes Flamengo się wygadał. Znamy datę przylotu Paulo Sousy do Brazylii

Brazylijski dziennikarz Vene Casagrande otrzymał informację od jednego z kibiców Flamengo, który spotkał się z wiceprezesem Sępów na lotnisku w Porto. Członek zarządu Flamengo potwierdził zatrudnienie Paulo Sousy i zdradził, że obecny selekcjoner biało-czerwonych pojawi się w Brazylii 4 stycznia przyszłego roku. Wszyscy zatem czekają na oficjalną informację od PZPN-u, która definitywnie zakończy związek federacji z Paulo Sousą.

Więcej o: