Dramatyczne sceny. Wrócił do gry, chwilę później osunął się na murawę. Miał 30 lat

Sofiane Loukar zmarł w drodze do szpitala po tym, jak doznał ataku serca podczas meczu ASM Oran - Moulouia Saida. Wcześniej piłkarz zderzył się z bramkarzem i potrzebował pomocy medycznej.

Sofiane Loukar występował w zespole Mouloudia Saida i był kapitanem Les Verts. Drużyna z prowincji Saida regularnie występowała na poziomie drugiej ligi algierskiej, a w 1965 roku sięgnęła po krajowy puchar. Spotkanie z ASM Oran, rozgrywane w Boże Narodzenie, było jednak ostatnim w życiu Sofiane Loukara, który tydzień przed meczem wziął ślub.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Sofiane Loukar zmarł po ataku serca w drodze do szpitala

Portal dzfoot.com poinformował o śmierci Sofiane Loukara w trakcie meczu pomiędzy ASM Oran - Moulouia Saida. 30-latek wybiegł w podstawowym składzie zespołu gości i pełnił rolę kapitana. Zespół z Saidy objął prowadzenie w 25. minucie, ale chwilę później Loukar niebezpiecznie zderzył się ze swoim bramkarzem w polu karnym. Piłkarzowi potrzebna była pomoc medyczna, a po kilku minutach lekarze wyrazili zgodę na to, aby Loukar kontynuował swój udział w spotkaniu ligowym.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Parę minut po wbiegnięciu na murawę Sofiane Loukar osunął się bezwładnie na ziemię. Lekarze błyskawicznie rozpoczęli reanimację obrońcy, a potem przenieśli go do karetki, w której miał dotrzeć do szpitala i walczyć o życie. Finalnie Loukar zmarł w karetce. Zawodnicy obu zespołów zgodnie stwierdzili, że nie będą brać udziału w drugiej połowie meczu i rozpaczali w szatni.

Tuż po ujawnieniu informacji o śmierci Sofiane Loukara przedstawiciele Mouloudia Saida poinformowali, że kapitan Les Verts nie zmagał się z żadnymi problemami kardiologicznymi. Ich zdaniem śmierć zawodnika wynika z ciągu niefortunnych zdarzeń, które rozpoczęło zderzenie Loukara z bramkarzem. Wersję klubu potwierdzi lub zaneguje oficjalna sekcja zwłok.

Więcej o:
Copyright © Agora SA