Lech Poznań drży. Dramatyczna sytuacja klubu Kamila Jóźwiaka

Lech Poznań otrzymał jak dotąd dwie z czterech rat od Derby County za Kamila Jóźwiaka. Mało prawdopodobne, że ta największa pojawi się w terminie, tzn. do końca stycznia przyszłego roku - informuje portal meczyki.pl.

Derby County zostało ukarane przez władze English Football League (EFL) odjęciem 21 punktów w sezonie 2021/2022, co w istocie zmniejsza ich szanse na utrzymanie w Championship do zera. Dodatkowo klub otrzymał grzywnę w wysokości 100 tys. euro za przestępstwa finansowe i nałożono na Derby zakaz przeprowadzania transferów. Dobrą wiadomością dla klubu jest powrót Krystiana Bielika do indywidualnych treningów. Istnieją zatem szanse na to, że Bielik będzie mógł być brany pod uwagę przez Paulo Sousę na marcowe baraże.

Zobacz wideo Irracjonalny hype wokół Matty'ego Casha. "Mnie to przeraża"

Media: Lech Poznań otrzymał tylko milion euro za Kamila Jóźwiaka. "To potężne pieniądze"

Portal meczyki.pl informuje, że Lech Poznań otrzymał tylko milion euro od Derby County za transfer Kamila Jóźwiaka. Łącznie wahadłowy reprezentacji Polski kosztował niewiele ponad cztery miliony euro, co oznacza, że do Lecha spłynęło zaledwie około 25% sumy. Lider Ekstraklasy otrzymał dwie z czterech rat. Ta trzecia, z terminem spłaty do końca stycznia przyszłego roku, ma być zdecydowanie największa, a cały transfer ma zostać spłacony do lata 2022 roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Derby jest nam winne trzy miliony euro. To dla nas bardzo potężne pieniądze. Póki co czekamy, ale mamy obawy, czy w ogóle je otrzymamy w terminie" - przekazał prezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski. Nie należy zatem wykluczać, że Lech zdecyduje się na zabezpieczenie transferu Jakuba Kamińskiego do jednego z klubów Bundesligi za około osiem milionów euro, żeby zachować ciągłość. Jeżeli Derby County musiałoby ogłosić upadłość, to zespół ze stolicy Wielkopolski nie otrzyma zaległych pieniędzy.

Lech Poznań planuje wzmocnić kadrę w zimowym oknie transferowym, więc nic dziwnego w tym, że liczą na otrzymanie raty od Derby County za swojego wychowanka. Kamil Jóźwiak przeszedł do Derby County we wrześniu zeszłego roku i od tego czasu zagrał w 56 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył jedną bramkę oraz zanotował trzy asysty. Kontrakt Joźwiaka z Baranami jest ważny do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o: