Zamieszki i starcia chuliganów z policją. Zaatakowali nawet autokar z piłkarzami

Feyenoord przegrał z Ajaksem Amsterdam 0:2, ale wynik meczu zszedł na dalszy plan. Chuligani sympatyzujący z gospodarzami po jego zakończeniu wywołali zamieszki w mieście i starli się z policją.

W klasyku ligi holenderskiej Feyenoord na własnym stadionie uległ w niedzielę 0:2 Ajaksowi. Bramki dla ekipy z Amsterdamu strzelili Marcos Senesi po samobójczym uderzeniu i Dusan Tadić.

Zobacz wideo "Chcemy, żeby kobieca piłka była w każdym zakątku naszego kraju"

Bardzo gorąca atmosfera panowała po zakończeniu spotkania. Wściekli sympatycy Feyenoordu postanowili wyładować swoją frustrację z powodu porażki, robiąc zadymę w mieście. Według informacji podawanych przez holenderską agencję informacyjną ANP, policja aresztowała 64 kiboli, którzy mieli przypuścić atak na autobus Ajaksu Amsterdam. Ostatecznie okazało się, że cała drużyna z Amsterdamu podróżowała na mecz drugim autokarem, który nie został uszkodzony. "W autobusie nie było graczy. Sztuczka polegała na sprowadzeniu drużyny Ajaksu na stadion drugim pojazdem" - przekazała agencja.

Kibole wywołali zamieszki po porażce Feyenoordu. Starli się z policją

W Holandii w związku z pandemią koronawirusa premier Mark Rutte postanowił wprowadzić nowe obostrzenia w kraju. Obowiązują one od soboty, a dotyczą m.in. tego, że zostały zamknięte bary, muzea, kina, teatry i restauracje do 14 stycznia. Oprócz tego szkoły powinny zostać zamknięte przynajmniej do 9 stycznia, a mecze piłki nożnej mogą być rozgrywane tylko przy pustych trybunach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Według doniesień "Bilda" największe zamieszki miały miejsce przed stadionem Feyenoordu. Holenderska policja musiała wobec chuliganów użyć armatek wodnych. Kibole byli agresywni i odpalali race dymne z zieloną farbą oraz rzucali butelkami w kierunku funkcjonariuszy.

Zobacz zadymę w Rotterdamie przed stadionem Feyenoordu:

Feyenoord Rotterdam po 17 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w lidze holenderskiej z dorobkiem 36 punktów. Drugi jest Ajaks, który ma o trzy punkty więcej, a na czele tabel jest PSV Eindhoven z 40 punktami.

Więcej o: