Spartak wyrzucił Legię, później trenera. Ale ma już nowego. Oficjalnie

Spartak Moskwa ogłosił, że jego nowym trenerem został Paolo Vanoli, który podpisał z klubem półtoraroczny kontrakt z możliwością przedłużenia o 12 miesięcy.

Spartak Moskwa był rywalem Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. W ostatnim meczu tej fazy wygrał z mistrzem Polski 1:0 na Łazienkowskiej, dzięki czemu wygrał grupę, w której były jeszcze Leicester City i Napoli

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Błyszczał w ekstraklasie, teraz ujawnia: Nagle wszystko się zatrzymywałoBłyszczał w ekstraklasie, teraz ujawnia: Nagle wszystko się zatrzymywało

Pomimo awansu rosyjskiego zespołu od razu do 1/8 finału Ligi Europy posady nie uratował Rui Vitoria, który rozstał się z drużyną 14 grudnia. Powodem były słabe wyniki w krajowych rozgrywkach. Spartak po 18 meczach zajmuje obecnie dopiero dziewiąte miejsce w ligowej tabeli sezonu 2021/22. Portugalczyk w sumie przez niespełna pół roku (od 1 czerwca 2021) poprowadził ekipę ze stolicy Rosji w zaledwie 26 meczach we wszystkich rozgrywkach. Wygrał tylko dziewięć, sześć zremisował i poniósł aż jedenaście porażek.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Spartak Moskwa ma nowego trenera. "Z przyjemnością informujemy"

W czwartek władze klubu ogłosiły nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Paolo Vanoli. Włoch podpisał półtoraroczny kontrakt z możliwością przedłużenia o dwanaście miesięcy. "Z przyjemnością informujemy, że naszym nowym trenerem został włoski specjalista Paolo Vanoli!" - napisał klub na Twitterze.

Paolo Vanoli w przeszłości pracował m.in. w pierwszej reprezentacji Włoch (2016-2017) jako trener techniczny, w Chelsea (2017-18), gdzie był asystentem trenera oraz w Interze Mediolan (2019-2021), gdzie pełnił funkcję trenera technicznego. Wcześniej pracował również we włoskich reprezentacjach młodzieżowych - U17, U18 i U19. Najpierw był tam asystentem trenera, a później sam prowadził drużyny.

Patrik Schick (z lewej) i Karim BellarabiIntrowertyk, który zmienia się w killera, nagle zaatakował Lewandowskiego

W swojej prawie stuletniej historii Spartak Moskwa był dwunastokrotnym mistrzem ZSRR i dziesięciokrotnym mistrzem Rosji. Spartak zajął drugie miejsce w sezonie 2020/2021 w lidze rosyjskiej.

Więcej o: