Absurdalny samobój niemal z połowy boiska. Bramkarz nic nie mógł zrobić [WIDEO]

Absurdalny gol padł w drugiej lidze holenderskiej. Zawodnik przelobował własnego bramkarza niemal z połowy boiska.

To był mecz 18. kolejki Erste Divisie (druga liga holenderska): Jong PSV - De Graafschap. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy doszło do kuriozalnej sytuacji. Gospodarze rozgrywali piłkę na własnym połowie i nagle 20-letni hiszpański pomocnik Ismael Saibari niemal z połowy boiska chciał podać do nieco wysuniętego z bramki Niemca Vincenta Muellera. Zrobił to jednak tak mocno, niefortunnie, że przelobował własnego golkipera.

Vincent Mueller próbował jeszcze ratować sytuację i sięgnąć po piłkę, ale nie udało mu się to. W efekcie do przerwy był remis, bo Jong PSV wcześniej prowadził 1:0, a gola strzelił belgijski obrońca Fedde Leysen.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W drugiej połowie padły jeszcze trzy gole. Najpierw Kanadyjczyk Simon Colyn w 68. minucie dał gospodarzom prowadzenie. W odpowiedzi trafili jednak Jonathan Opoku i Jasper Van Heertum i goście cieszyli się ze zwycięstwa 3:2.

De Graafschap po tej wygranej zajmuje piąte miejsce w tabeli, ze stratą sześciu punktów do prowadzącego FC Volendam. Jong PSV jest na trzynastej pozycji.