Niespodzianka w Anglii. Piłkarze piątoligowca zakpili z Paula Scholesa [WIDEO]

Chesterfield wyeliminowało Salford City z Pucharu Anglii! Klub z piątej ligi angielskiej wygrał 2:0, a przy jednej z bramek zawodnicy postanowili nawiązać do zachowania Paula Scholesa, współwłaściciela Salford.

Paul Scholes jest jednym ze współwłaścicieli Salford City, klubu grającego na poziomie czwartej ligi angielskiej. Poza byłym zawodnikiem Manchesteru United podobną rolę w klubie piastuje m.in David Beckham, Ryan Giggs, bracia Neville czy Peter Lim. Scholes pełnił też rolę tymczasowego szkoleniowca od października do listopada zeszłego roku.

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Chesterfield w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Zawodnicy nawiązali do Paula Scholesa i obgryzania paznokci

Chesterfield występujące na poziomie National League (V ligi angielskiej) było stawiane na przegranej pozycji w starciu z Salford City w drugiej rundzie Pucharu Anglii. Zaskakująco to lider V ligi wyszedł na prowadzenie w 28. minucie po pięknym uderzeniu Liama Mandeville'a z dystansu. Więcej zamieszania wywołała jednak cieszynka zawodników. Mandeville w pewnym momencie zaczął obgryzać buta Jamesa Kellermana. "Co za celebracja" - pisze oficjalny profil FA Cup na Twitterze.

Takie zachowanie piłkarzy Chesterfield to nawiązanie do sytuacji z Paulem Scholesem oraz jego córką Alicią, która uwieczniła na Instagramie moment, jak jej ojciec zaczął obgryzać paznokcie u nóg. Nagranie zostało podpisane wtedy "prawdziwa miłość". U wielu kibiców ta sytuacja wywołała zarówno oburzenie, jak i obrzydzenie. Jak wtedy odpowiedział Scholes? "To jeden z ładniejszych komentarzy, jakie dostałem w ten weekend… Miałem lepsze" - napisał pomocnik na Instagramie.

Mecz Chesterfield z Salford zakończył się wygraną 2:0, a drugi gol strzelił James Kellerman. Losowanie trzeciej rundy Pucharu Anglii odbędzie się w poniedziałek 6 grudnia.

Więcej o: