Brutalny faul Grzegorza Krychowiaka. Sędzia nie zawahał się nawet sekundy [WIDEO]

Pechowy czas Grzegorza Krychowiaka w lidze rosyjskiej. W poprzedniej kolejce Polak zmarnował rzut karny, a teraz otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na przeciwniku. Sędzia nie zawahał się nawet sekundy przed wyrzuceniem Krychowiaka z boiska.

W niedzielnym starciu 17. kolejki Premier Ligi rywalizowały ze sobą drużyny sąsiadujące w tabeli. FK Krasnodar dzięki wygranej z FC Soczi 2:1 awansował na 3. miejsce w tabeli, a FC Soczi musi zadowolić się 4. pozycją. Oba zespoły mają tyle samo punktów i znajdują się w strefie gwarantującej walkę o Ligę Konferencji Europy w przyszłym sezonie.

Krychowiak wyrzucony z boiska za brutalny faul. Sędzia nie miał wątpliwości

FK Krasnodar odniósł ważne zwycięstwo. Dobrego spotkania nie zaliczył za to Grzegorz Krychowiak, którego wyrzucono z boiska kilka minut przed końcem meczu. Pomocnik reprezentacji Polski brutalnie sfaulował Joaozinho. Do przewinienia doszło w 86. minucie w środkowej części boiska. Krychowiak źle przyjął piłkę, ta odskoczyła mu, co było idealną szansą do przejęcia dla zawodnika FC Soczi. Wtedy Polak wykonał ślizg, którym trafił w kostkę przeciwnika.

Sędzia nie miał wątpliwości. Nieodpowiedzialne zachowanie Grzegorza Krychowiaka spotkało się z czerwoną kartką. Pomocnik FK Krasnodar próbował rozmawiać jeszcze z arbitrem, jednak wtedy było już za późno.

Zobacz faul Grzegorza Krychowiaka (od 1:52:06):

To drugi mecz Grzegorza Krychowiaka, w którym Polak nie pokazuje się z najlepszej strony. W poprzedniej kolejce FK Krasnodar grał z FK Chimki (3:3). Pomocnik miał szansę na zdobycie bramki z rzutu karnego, co być może zapewniłoby zwycięstwo jego drużynie, jednak fatalnie przestrzelił. W meczu z Soczi do "jedenastki" nie podszedł Krychowiak, tylko Viktor Claesson. Pomocnik strzelił oba gole w meczu 17. kolejki.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Grzegorz Krychowiak pełni kluczową rolę w Krasnodarze, co widać po minutach spędzonych na boisku. W ostatnich dziewięciu meczach rozegrał pełne 90 minut. W sumie pomocnik wystąpił w tym sezonie w 16 spotkaniach, w których strzelił pięć goli.