Trzecie takie wyróżnienie w ciągu pięciu miesięcy. Szymański zachwyca w lidze rosyjskiej

Sebastian Szymański ponownie wyróżniony w lidze rosyjskiej. Pomocnik Dynama Moskwa otrzymał nagrodę najlepszego piłkarza miesiąca.

Niesamowite statystyki notuje Sebastian Szymański w Dynamie Moskwa. Niedawno informowaliśmy o tym, że pomocnik z golem i asystą został wybrany najbardziej wartościowym graczem starcia z Rubinem Kazań, a tu kolejne wyróżnienie. Reprezentant Polski został nagrodzony przez bank VTB tytułem najlepszego piłkarza listopada.

Zobacz wideo

Sebastian Szymański nagrodzony po raz trzeci w ciągu pięciu miesięcy. Fenomenalna forma pomocnika

To był udany miesiąc dla Sebastiana Szymańskiego. W sumie Polak rozegrał w poprzednim miesiącu trzy mecze, a w nich zdobył dwie asysty i strzelił dwa gole. Dwukrotnie wybrano go także najlepszym piłkarzem meczu. "Absolutnie zasłużenie" - napisał w mediach społecznościowych Dynamo Moskwa

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

To trzecie takie wyróżnienie w ciągu pięciu ostatnich miesięcy. Szymański w tym sezonie rosyjskiej Premier Ligi rozegrał 15 spotkań, w których strzelił pięć goli i zanotował sześć asyst. Dynamo Moskwa radzi sobie równie dobrze w lidze rosyjskiej. W tabeli znajduje się na miejscu wicelidera ze stratą pięciu punktów do Zenitu Sankt Petersburg. Warto podkreślić, że drużyna ze stolicy Rosji ma również jedno spotkanie mniej na swoim koncie.

Sebastian Szymański do Dynama Moskwa trafił w 2019 roku. Dzisiaj pełni rolę podstawowego zawodnika. Szymański jest jednym z najbardziej bramkostrzelnych zawodników w klubie. Lepszym wynikiem mogą się pochwalić jedynie Wiaczesław Grulew i Daniił Fomin (6 goli). W sumie w Dynamie rozegrał 70 meczów, strzelił siedem goli i zanotował 14 asyst. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca 2026 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.