Hyballa wyleciał z klubu po siedmiu meczach! Były trener Wisły bije rekordy

Były trener Wisły Kraków Peter Hyballa bije rekordy. Został właśnie zwolniony z funkcji trenera niemieckiego trzecioligowca Turkgucu Monachium, który poprowadził w zaledwie siedmiu meczach. To już trzeci klub w 2021 roku, z którego go wyrzucono.

Pod koniec maja 2021 roku Peter Hyballa odszedł z Wisły Kraków w atmosferze skandalu. Niemiec skonfliktował się nie tylko z działaczami, większością piłkarzy oraz legendami będącymi członkami sztabu szkoleniowego. No i co równie ważne: kończył pracę w Krakowie serią siedmiu meczów bez zwycięstwa. Dlatego też zaskoczeniem było to, że Hyballa szybko znalazł nowe miejsce zatrudnienia w duńskim Esbjergu. Tam jednak również długo nie zagrzał miejsca.

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Piłkarze chcieli pożegnać Leo Beenhakkera. Boniek się nie zgodził. 'Mieliście prezesa, który jest najważniejszy'Boniek wbija kij w mrowisko. "No to ile? Pytanie bardzo na czasie"

Już na wczesnym etapie pracy pojawiły się głosy piłkarzy, który narzekali na metody pracy niemieckiego trenera. Ich relacje były łudząco zbieżne z tym, o czym po odejściu trenera opowiadali piłkarze Wisły Kraków, jak chociażby Vullnet Basha. Zawodnicy duńskiego klubu nawet oświadczenie w tej sprawie, w których opisali szokujące metody pracy Niemca. "Doświadczaliśmy codziennych gróźb zwolnienia, drwin, seksistowskich i poniżających uwag oraz tego, co uważamy za jawne zastraszanie, które wykracza daleko poza i tak już szerokie ramy świata piłki nożnej" - mogliśmy w nim przeczytać. Jego klub zdobył tylko punkt w trzech meczach. Niemiec został zwolniony, ale długo bez pracy nie był.

W drugiej połowie września został szkoleniowcem trzecioligowego niemieckiego zespołu, Turkgucu Monachium. To pierwszy klub imigrantów, który gra na szczeblu centralnym. Turkgucu można przetłumaczyć jako "Turecka siła". W 1975 roku założyli go tureccy imigranci. Podczas derbów z TSV 1860 potrafili przyciągać nawet 10 tysięcy kibiców.

Hyballa zwolniony z kolejnego klubu po zaledwie dwóch miesiącach pracy i siedmiu meczach

Władze kluby Turkgucu wydały we wtorek specjalny komunikat, w którym poinformowały o zwolnieniu Petera Hyballi. O dymisji zadecydowała porażką z ekipą z Brunszwiku 0:2. Niemiec poprowadził zespół w zaledwie siedmiu meczach i wygrał tylko dwa z nich, a aż pięć zakończył porażką. Tym samym jest to już trzeci klub w 2021 roku, z którego został wyrzucony.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Solskjaer zwolniony, ale na pieniądze nie narzeka. Wysokie odszkodowanie dla NorwegaJest następca Solskjaera w United. Klub miał inny plan, ale obawiał się kibiców

"Wyniki poprzednich spotkań, a także niskie miejsce zespołu w lidze, skłoniły nas w tym momencie do zakończenia naszej wspólnej drogi z Peterem Hyballą - wyjaśnił dyrektor zarządzający Turkgucu, Max Kothny. - W najbliższych dniach będziemy intensywnie myśleć o tym, aby na najbliższe tygodnie i miesiące, móc zaprezentować odpowiedniego następcę - dodał. Na razie zespół będą prowadzić asystenci trenera -  Alper Kayabunar i Nicolas Masetzky.

Po 16 kolejkach III Bundesligi Turkgucu Monachium zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad zespołami znajdującymi się w strefie spadkowej - Verl i Duisburgiem.

Więcej o: