Klub Polaków może zostać uratowany. Jest chętny na przejęcie upadającego klubu

Derby County zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi, ale pojawił się promyk nadziei. Amerykański inwestor Chris Kirchner wyraził chęć przejęcia klubu. - Chcę się tego podjąć wierząc, że osiągniemy sukces - napisał Amerykanin za pośrednictwem PA News Agency.

English Football League (EFL) ukarała Derby County odjęciem aż 12 punktów w tabeli Championship. Spekuluje się, że dług Derby wynosi około 50 milionów funtów. W wyniku problemów finansowych klub trafił pod zarząd sądowy, który tworzą Andrew Hosking, Carl Jackson i Andrew Andronikou, dyrektorzy zarządzający firmą doradztwa biznesowego Quantuma. Dodatkowo Derby wciąż nie uiściło płatności za Krystiana Bielika oraz Kamila Jóźwiaka.

Zobacz wideo

Media: Amerykański inwestor jest chętny kupić Derby County. "Chcę być częścią odbudowy"

Amerykański inwestor Chris Kirchner napisał list do kibiców Derby County za pośrednictwem PA News Agency. Właściciel firmy logistycznej Slync.io publicznie wyraził chęć kupna klubu. "Co prawda jeszcze się nie znamy, ale mamy dwie wspólne kwestie: miłość do futbolu i odbudowanie Derby County, aby klub mógł wrócić na miejsce, na które zasługuje. Nazywam się Chris Kirchner i mam nadzieję, że wkrótce spotkam się z wieloma z Was. To jest moje oficjalne ogłoszenie w celu przejęcia Derby County Football Club z obecnej administracji" - rozpoczął.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Derby to klub z wielką historią i ma jedną z najlepszych grup kibicowskich w Anglii. Podczas gdy przechodzi on naprawdę ciężki okres, to kibice pozostają lojalni, co daje sporą podstawę do udanej odbudowy. Chcę być tego częścią i Was wspierać. Jako przedsiębiorca jestem zaangażowany w budowanie firm i chcę wykorzystać to doświadczenie w odbudowie tak wielkiego klubu, jak Derby. Wiem, że możemy odnieść sukces, jeśli będziemy współpracować. Jestem na początku procedur w związku z przejęciem klubu. Jeśli uda się odnieść sukces, to wierzę, że to pozwoli nam zostawić przeszłość w tyle" - dodał Kirchner.

W ostatnich tygodniach wydawało się, że nowym właścicielem Derby County może zostać Mike Ashley, który przez ostatnie 14 lat sprawował pieczę nad Newcastle United. Firma Quantuma ogłosiła na początku października, że biznesmen nie zwrócił się do nich ws. ewentualnego kupna Baranów. Derby po 14. kolejkach ligowych i karze punktowej zajmuje ostatnie miejsce z pięcioma punktami i traci sześć punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie na poziomie Championship.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.