Piłkarz skazany na więzienie za atak na kibica! Jest wyrok po skandalu

Piłkarz drugoligowego zespołu na Węgrzech został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u jednego z kibiców. Zawodnik odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego - informuje tamtejsza agencja prasowa MTI.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Niekiedy fani sprawiają problemy, czego świadkami byliśmy m.in po bramce Karola Świderskiego w meczu Albania - Polska czy podczas spotkania Anglia - Węgry na Wembley, gdzie kibice Madziarów przepędzili służby porządkowe. Bywają jednak sytuację, w których to kibice są stroną poszkodowaną. 

Zobacz wideo Maciej Skorża zobaczył skład Legii i nagle zmienił plan. Piłkarz Lecha ujawnia

Piłkarz drugoligowego zespołu z Węgier z karą pozbawienia wolności. Wyrok jednak jest nieprawomocny

Węgierska agencja prasowa MTI informuje, że 34-letni piłkarz jednego z drugoligowych zespołów otrzymał w minioną środę karę 2,5 roku pozbawienia wolności za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu jednego z kibiców, które wywołało trwałe kalectwo. Co dokładnie zrobił ukarany zawodnik? 

W październiku zeszłego roku Somogyvar mierzył się z Kaposmeroe, a 34-letni zawodnik został ściągnięty z boiska w drugiej połowie. Po tym zdarzeniu ukarany pokłócił się z jednym z kibiców drużyny przeciwnej, a potem trafił go plastikową butelką w lewe oko. Kibic miał uszkodzoną rogówkę i oślepł na jedno oko. Nie udało się go uratować chirurgicznie. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Kaposmeroe.

Wyrok Sądu Rejonowego w Fonyod nie jest jednak prawomocny i zawodnik wraz z obrońcą odwołał się od niego. Wcześniej piłkarz był karany za chuligaństwo oraz molestowanie. Dodatkowo sportowiec przez najbliższe trzy lata nie może brać udziału w wydarzeniach, które są organizowane przez Węgierski Związek Piłki Nożnej

Więcej o: