Polski piłkarz wyróżniony przez "The Guardiana". Jest na liście największych talentów

Dziennik "The Guardian" przygotował zestawienie 60 największych talentów w piłce nożnej. W tym gronie znalazł się Kacper Urbański, występujący w Primaverze Bolonii. - Trener Sinisa Mihajlović widział jego potencjał i chciał go widzieć w swoim zespole - czytamy w uzasadnieniu.

Brytyjski dziennik "The Guardian" co roku przygotowuje zestawienie 60 największych talentów w danym roczniku w piłce nożnej. Na liście Next Generation w minionym roku znalazł się m.in Yusuf Demir (obecnie Barcelona), Jamal Musiala z Bayernu Monachium, Rayan Cherki z Olympique Lyon czy Florian Wirtz, reprezentujący barwy Bayeru Leverkusen. Wówczas jedynym piłkarzem z Polski w tym zestawieniu był Aleksander Buksa.

Zobacz wideo Łukasz Piszczek wrócił do Goczałkowic. "Tu się urodził, tu jest jego miejsce"

Kacper Urbański na liście największych talentów piłki nożnej wg. "The Guardiana"

Dziennik "The Guardian" przygotował zestawienie 60 największych talentów w piłce nożnej. Zdecydowanie najwięcej przedstawicieli miała Hiszpania oraz Brazylia (po czterech). Do najbardziej znanych zawodników należy zaliczyć Youssoufę Moukoko z Borussii Dortmund czy Gaviego, reprezentującego FC Barcelonę. Brytyjczycy brali pod uwagę wyłącznie piłkarzy z rocznika 2004. Wśród nich był wychowanek Lechii Gdańsk Kacper Urbański, występujący obecnie w Primaverze Bolonii.

"W wieku 15 lat Kacper Urbański został drugim najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w Ekstraklasie. Był obserwowany przez kilka klubów, a Everton czy Wolfsburg dosyć wcześnie zaczęły się nim interesować. Covid wstrzymał dosyć wczesny transfer, ale Sinisa Mihajlović uznał, że widział go na klipach na tyle regularnie, że chce go sprowadzić do Włoch. Kacper przeprowadził się z rodziną, a włoskiego zaczął się uczyć kilka miesięcy wcześniej. Urbański nie był nieśmiały po przyjeździe do tego stopnia, że Łukasz Skorupski był pytany przez kolegów, ile ten dzieciak naprawdę ma lat" - czytamy.

Dawniej na listę największych talentów przygotowywaną przez "The Guardiana" trafiał Dawid Kownacki, Filip Marchwiński, Krystian Bielik czy Kamil Grabara. Kacper Urbański zadebiutował w zespole Bolonii pod koniec sezonu 2020/2021 w meczu z Genoą w ramach 36. kolejki Serie A. Kontrakt pomocnika z ekipą Rossoblu jest ważna do końca czerwca 2025 roku.

"The Guardian" wyróżnił jeszcze jednego Polaka. "Może się rozwinąć"

Brytyjski dziennik przygotował także zestawienie 20 najbardziej utalentowanych zawodników w klubach Premier League, którzy urodzili się pomiędzy 1 września 2004 i 31 sierpnia 2005 roku. Na liście znalazł się Wiktor Gromek, pomocnik drużyn młodzieżowych Burnley. "Gromek przybył po wygaśnięciu kontraktu z Leicester, a sztab szkoleniowy był zaskoczony, że władze nie zaproponowały mu nowej umowy. Wiktor był tam wykorzystywany jako prawy obrońca i prawy pomocnik, i był niezwykle wszechstronny. Gromek jest szybki, silny i potrafi świetnie podać. Wciąż jest surowy technicznie, ale może się rozwinąć" - argumentuje dziennik.

Więcej o: