Były piłkarz Borussii, Liverpoolu i Realu został grającym trenerem. W wieku 33 lat

Nuri Sahin został grającym trenerem Antalyasporu. - Czy Sahin będzie kontynuował karierę piłkarza? To zależy od niego - powiedział prezes Aziz Cetin, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Nuri Sahin trafił do Antalyasporu w sierpniu zeszłego roku na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasł jego kontrakt z Werderem Brema. W tym sezonie pomocnik wystąpił we wszystkich meczach i w każdym z nich pełnił rolę kapitana Skorpionów. Zakres obowiązków Sahina w drużynie z Antalyi zwiększył się w dniu jego 33. urodzin.

Zobacz wideo Sousa powinien częściej pojawiać się w Polsce! "To budzi pytania" [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

Oficjalnie: Nuri Sahin został grającym trenerem Antalyasporu. Długi kontrakt z zespołem

Antalyaspor poinformował w poniedziałek czwartego września, że Ersun Yanal przestał pełnić rolę trenera pierwszego zespołu Skorpionów. Dzień później klub mianował na tę funkcję Nuriego Sahina, z którym zdecydował się podpisać umowę ważną do końca czerwca 2026 roku. Obecnie 33-latek będzie pełnił funkcję grającego trenera. "Nuri będzie teraz odpowiadał za wyniki Antalyasporu. Zbuduje swój zespół, dogadaliśmy się na pięcioletnią współpracę. Czy Sahin będzie kontynuował karierę piłkarza? To zależy od niego" - powiedział prezes Aziz Cetin, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Antalyaspor będzie pierwszym klubem prowadzonym przez Nuriego Sahina w karierze. Turek nie ma doświadczenia na tym stanowisku, natomiast pracował w Borussii Dortmund, Liverpoolu czy Realu Madryt z takimi szkoleniowcami, jak Jose Mourinho, Juergen Klopp czy Thomas Tuchel. Nie jest to jednak pierwsza taka sytuacja w historii klubu, kiedy to czynny piłkarz zostaje grającym trenerem. Samuel Eto'o piastował tę funkcję w Antalyasporze od grudnia 2015 do czerwca 2016 roku.

Antalyaspor nie rozpoczął najlepiej zmagań w Super Lidze w sezonie 2021/2022. Skorpiony zajmują czternaste miejsce w tabeli z ośmioma punktami po ośmiu kolejkach. Liderem jest Fenerbahce, które ma przewagę 11 punktów nad drużyną z Antalyi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA