Bestialski atak piłkarza na sędziego. "Odpowie za próbę zabójstwa"

Piłkarz znokautował sędziego. Do brutalnego ataku doszło w meczu Guarani-VA i Sport Club Sao Paulo. Arbiter został przetransportowany do najbliższego szpitala. Lokalna federacja donosi, że jego stan jest stabilny.

Wielokrotnie byliśmy świadkami kłótni między sędziami a zawodnikami, jednak takiego rozwoju spraw nie spodziewał się chyba nikt. W meczu Guarani-VA i Sao Paulo piłkarz Willian Ribeiro otrzymał żółtą kartkę i to właśnie prawdopodobnie z tego powodu rzucił się na sędziego, obalił go, a następnie z rozpędem kopnął leżącego Rodrigo Crivellaro w głowę. Mecz został natychmiast przerwany, a piłkarze wraz z pozostałymi sędziami wezwali służby medyczne. 

Zobacz wideo Kryzys Michniewicza w Legii. Może dojść do wielkiej kontrowersji [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

Rodrigo Crivellaro trafił do szpitala i na szczęście jego stan jest stabilny. - Rozmawiałem z sędzią Rodrigo Crivellaro, który został tchórzliwie zaatakowany przez zawodnika z São Paulo, w meczu z Guarani. Jest on leczony w szpitalu i szczęśliwie wraca do zdrowia. FGF zapewnia wszelką niezbędną pomoc, a ocena tego epizodu będzie należała do TJD - powiedział Luciano Hocsman, prezes Federacji Piłkarskiej Gaucho.

Piłkarz może mieć poważne problemy po ataku na sędziego. Media: Odpowie za próbę zabójstwa

Nieodpowiedzialne zachowanie Williana Ribeiro może mieć dla niego tragiczne skutki. Według ESPN piłkarz będzie odpowiadał "za próbę zabójstwa". Prawnik Vinicius Lourenço de Assunção podkreśla natomiast, że piłkarzowi grozi od 12 do 30 lat więzienia. - Został złapany przez Żandarmerię Wojskową na gorącym uczynku. Według lekarza, sędzia nie mógł się odpowiednio wysłowić. Istniało u niego bardzo poważne ryzyko urazu kręgosłupa szyjnego i głowy. Z tego powodu podjąłem decyzję o postawieniu zarzutów próby usiłowania zabójstwa. Kiedy kopiesz kogoś leżącego w głowę, podejmujesz ryzyko zabicia go - dodaje prawnik. 

Piłkarz został skierowany do więzienia w Venâncio Aires. Spotkanie między obiema drużynami rozgrywane było w ramach Gaucho Championship, czyli ligowych mistrzostw stanu Rio Grande do Sul. Zanim doszło do ataku na sędziego w meczu prowadziła drużyna Guarani-VA, jednak spotkanie zostało całkowicie przerwane. 

Więcej o: