Diego Costa wśród podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy. Jego dom został przeszukany

Brazylijska policja federalna z Sergipe poszukuje osób zamieszanych w pranie brudnych pieniędzy oraz oszustwa podatkowe za pomocą firm bukmacherskich. Projekt miał sponsorować Diego Costa, ale jego prawnik odpiera wszelkie zarzuty - informuje portal Globo.

Diego Costa pozostawał bez klubu od stycznia tego roku, kiedy to przedwcześnie zdecydował się na rozwiązanie obowiązującego kontraktu z Atletico Madryt. Od tego czasu napastnik był przymierzany do transferu do takich klubów, jak Besiktas, Wolverhampton czy Benfica. Ostatecznie Costa trafił do Atletico Mineiro, z którym związał się kontraktem do końca grudnia 2022 roku.

Zobacz wideo "Legia dzięki Michniewiczowi stała się europejskim klubem"

Diego Costa wmieszany w oszustwa podatkowe. Klub oferuje piłkarzowi pomoc prawną

Brazylijski portal Globo informuje, że Diego Costa miał finansować projekt, który wykorzystywał firmy bukmacherskie do prania brudnych pieniędzy oraz oszustw podatkowych. W marcu śledczy skonfiskowali około dwa miliony euro, a policja federalna z Sergipe obecnie poszukuje osób zamieszanych w ten skandal. Mieszkanie Diego Costy zostało przeszukane, co potwierdził prawnik zawodnika, Aurelio Belem. "On nie musi udowadniać, że jest niewinny. Najpierw musi mu zostać udowodniona wina. Nie ma żadnego oskarżenia, więc to nie jest czas, żeby mówić o winie" - rozpoczął.

"Takie plotki plamią jego wizerunek i dodatkowo powodują różnego rodzaju szkody. To, co się wydarzyło, było haniebnym czynem i przeszukanie nigdy nie powinno mieć miejsca. Niczego nie znaleźli i niczego nie zarekwirowali, Diego nie ma nic wspólnego z tymi firmami. Ani nie był żadnym wspólnikiem, ani nie finansował tego projektu" - dodał Belem. Atletico Mineiro wydało oficjalny komunikat, w którym poinformowało, że nie wie o udziale Costy w takowym biznesie i zaoferowało mu pomoc prawną.

Diego Costa jak dotąd rozegrał pięć spotkań dla klubu z Belo Horizonte we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył dwie bramki.

Więcej o: