Media: Lech Poznań wciąż nie otrzymał całej kwoty za Kamila Jóźwiaka

Derby County wciąż nie spłaciło wszystkich należności za Kamila Jóźwiaka oraz Krystiana Bielika. Zarówno Arsenal, jak i Lech Poznań miały do tej pory otrzymać jedynie około dwa miliony euro - informuje brytyjski dziennik "The Telegraph".

Derby County zostało ukarane przez władze English Football League (EFL) odjęciem 12 punktów w sezonie 2021/2022, przez co Barany spadły na ostatnie miejsce w tabeli Championship. Dodatkowo klub otrzymał grzywnę w wysokości 100 tys. euro za przestępstwa finansowe i nałożono na Derby zakaz przeprowadzania transferów, przez co klub mógłby się wzmacniać jedynie zawodnikami sprowadzonymi na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Media: Derby County wciąż nie spłaciło transferów Kamila Jóźwiaka oraz Krystiana Bielika

Brytyjski dziennik "The Telegraph" poinformował, że Derby County nadal w pełni nie zapłaciło za transfery Krystiana Bielika oraz Kamila Jóźwiaka. Bielik odszedł z Arsenalu w sierpniu 2019 roku za około 10 milionów funtów, licząc wszystkie bonusy, natomiast Jóźwiak został sprzedany przez Lecha Poznań we wrześniu zeszłego roku za około 3,6 miliona funtów.

Dziennik uważa, że zarówno Arsenal, jak i Lech Poznań otrzymały do tej pory zaledwie około dwa miliony euro. Derby County poszukuje nowego właściciela i do tej pory otrzymało sześć ofert kupna. Dług klubu ma wynosić około 50 milionów funtów i do niego wlicza się też należność za reprezentantów Polski.

Kamil Jóźwiak jak dotąd zagrał w 51 oficjalnych spotkaniach w barwach Derby County, w których zdobył jedną bramkę oraz zanotował trzy asysty. Krystian Bielik z kolei zagrał w 34 meczach i strzelił dwa gole. Kontrakty reprezentantów Polski z ekipą Baranów są ważne do końca czerwca 2024 roku. Bielik po zerwaniu więzadeł krzyżowych ma wrócić do gry pod koniec 2021 roku.

Więcej o: