"Arcydzieło" Krychowiaka, kreator Szymański. Polacy wśród najlepszych w Rosji

Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański jednymi z najlepszych w minionym tygodniu ligi rosyjskiej. Obaj pomocnicy zostali wybrani do jedenastki kolejki Priemjer-Ligi.

Grzegorz Krychowiak dołączył do FK Krasnodar w wakacje bieżącego roku, ale już pokazał się ze swojej najlepszej strony. Kilka dni temu reprezentant Polski strzelił swojego pierwszego gola na 2:0 w meczu z FK Leningradec w krajowym pucharze, a cztery dni później ponownie wpisał się na listę strzelców w starciu z PFK Soczi (3:0). W tym spotkaniu 31-latek zanotował także asystę

Zobacz wideo

Bardzo dobry okres przeżywa również Sebastian Szymański. Były piłkarz Legii Warszawa nie zagrał w Pucharze Rosji z powodu urazu, jednak w poprzednim starciu z Soczi zdobył jedną asystę, a wyczyn ten powtórzył także w starciu Dynama Moskwa z Rubinem Kazań. W sumie w tym sezonie Szymański strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty.

Legia Warszawa - Raków CzęstochowaTVP podała, kto skomentuje mecz Legii z Leicester w Lidze Europy

Krychowiak i Szymański w "11" kolejce ligi rosyjskiej. Polacy wyróżnieni za swoją postawę

Obaj zawodnicy zasłużyli więc na wyróżnienie prezentując znakomitą formę w ostatnich spotkaniach. Według mediów Szymański poza asystą przy bramce Wiaczesława Grulewa był głównym kreatorem akcji ofensywnych i napędzał resztę zespołu. "Nie można zignorować pięciu szans, które wykreował w trakcie meczu. Świetne spotkanie" - pisze portal soccer.ru. "Arcydzieło pod względem przejęć, wykończenia i podań" - dodał portal o Krychowiaku. 

Grzegorz Krychowiak od kilku spotkań pełni rolę kapitana Krasnodaru. Reprezentant Polski w latach 2019-2021 był piłkarzem Lokomotiwu Moskwa, dla którego rozegrał 109 spotkań, w których zdobył 23 bramki oraz zanotował 15 asyst. Kontrakt Krychowiaka z Krasnodarem jest ważny do końca czerwca 2024 roku. Sebastian Szymański natomiast występuje w Dynamie Moskwa od lipca 2019 roku. 21-latek rozegrał dotychczas 63 mecze, w których strzelił pięć goli i zanotował 11 asyst. Kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. 

Więcej o: