Były piłkarz Bayeru Leverkusen poszukiwany. Jest podejrzewany o morderstwo

Sezer Ozturk jest poszukiwany przez policję. Były piłkarz takich klubów, jak Bayer Leverkusen czy Besiktas miał zastrzelić jedną osobę, a cztery zostały ranne - informuje turecki dziennik "Fanatik".

Sezer Ozturk urodził się w niemieckim mieście Velbert, natomiast zdecydował się reprezentować Turcję. Pomocnik występował w takich klubach, jak Bayer Leverkusen (wraz z Jackiem Krzynówkiem), Besiktas, Fenerbahce czy FC Nurnberg. Ozturk zdobył Puchar Belgii z Germinalem Beerschot w sezonie 2005/2006, a do tego dwukrotnie sięgnął po Puchar Turcji w barwach Fenerbahce (w sezonie 2011/2012 i 2012/2013).

Zobacz wideo Przestańmy mówić "farbowane lisy" o piłkarzach! [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

Były turecki piłkarz wziął udział w strzelaninie. Jest poszukiwany przez policję

Turecki dziennik "Fanatik" informuje, że Sezer Ozturk jest poszukiwany przez policję. Były zawodnik Besiktasu czy Fenerbahce wraz ze swoimi towarzyszami wdał się niedaleko Stambułu w sprzeczkę, w której chodziło o nieustąpienie przejazdu na drodze. Jedna z osób została dźgnięta w nogę, natomiast inna została zastrzelona przez piłkarza z broni palnej.

Według informacji lokalnych mediów jedna osoba zginęła, natomiast aż cztery zostały ranne. Jedną z ofiar był 24-letni Halil Ibrahim Genc. Do całego zdarzenia doszło w niedzielę 19 września około godziny 17:00 na autostradzie na jednej z ulic miasta Sile niedaleko Stambułu. Grupa agresorów od razu uciekła z miejsca zdarzenia, natomiast po dwóch dniach jeden z napastników zgłosił się na policję i od razu został aresztowany.

Policja prowadzi dochodzenie ws. całego skandalu, a sąd wydał nakaz aresztowania pod zarzutem zabójstwa. Nadal poszukiwane są dwie osoby, w tym Sezer Ozturk, który uciekł samochodem zarejestrowanym w Niemczech. Jeden ze świadków cytowanych przez "Fanatik" uważa, że słychać było pięć-sześć strzałów. 

Więcej o: