Ależ seria reprezentanta Polski. Kolejny gol! Potrzebował ośmiu minut [WIDEO]

Trwa znakomita seria Adama Buksy. Reprezentant Polski strzelił 12. gola w bieżącym sezonie, a jego New England Revolution pokonało u siebie Orlando City 2:1.

Adam Buksa jest jednym z objawień wrześniowego zgrupowhttps://www.sport.pl/adam-buksaania reprezentacji Polski. W meczach z Albanią, San Marino i Anglią, które były dla niego pierwszymi spotkaniami w kadrze narodowej, były napastnik Pogoni Szczecin strzelił aż cztery gole. Teraz 25-latek potwierdził swoją dobrą formę również w klubie, zdobywając 12. bramkę w bieżących rozgrywkach Major League Soccer

wegry - polskaKrzysztof Piątek negatywnie o swojej formie. "Musi trochę minąć"

Buksa w czołówce najskuteczniejszych

Polak strzelił gola w wygranym przez New England Revolution meczu u siebie z Orlando City 2:1. Wynik otworzył już w ósmej minucie spotkania. Wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Argentyńczyka Gustavo Boua i strzałem z woleja z pięciu metrów pokonał bramkarza.

Bilans Adama Buksy w sezonie 2021 ligi MLS to 12 goli i 2 asysty w 26 spotkaniach. Daje mu to ósme miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników rozgrywek. Prowadzi Norweg Ola Kamara (DC United, 16 goli).

New England Revolution pozostaje zdecydowanym liderem konferencji wschodniej MLS. Drużyna Adama Buksy zdobyła w 28 meczach aż 62 punty i o osiemnaście wyprzedza Nashville SC, dzięki czemu jest bardzo blisko zapewnienia sobie udziału w play-offach i to od fazy ćwierćfinałowej (takie prawo otrzymuje najlepsza drużyna w każdej konferencji).

Strzelali również Niezgoda i Przybyłko

To nie jedyny polski gol tego wieczoru w MLS. Swoją pierwszą bramkę od jedenastu miesięcy strzelił Jarosław Niezgoda, który długo nie grał z powodu zerwania więzadła krzyżowego. Polak po ładnej, dwójkowej akcji z Kolumbijczykiem Santiago Moreno idealnie przymierzył z 13 metrów. Jego zespół  Portland Timbers wysoko 6:1 (2:1) pokonał Real Salt Lake.

Spain Soccer La LigaReal Madryt niespodziewanie traci punkty! Sensacyjna porażka mistrza

Tymczasem Kacper Przybyłko zdobył zwycięskiego gola dla Philadelphii Union w wygranym 1:0 (0:0) meczu u siebie z Atlantą United. Polak trafił w 71. minucie. To jego dziewiąta bramka w tym sezonie.