Wayne Rooney grzmi po decyzji władz ligi! "Będziemy grać juniorami"

Derby County zostało ukarane odjęciem 12 punktów. Na tym sankcje dla klubu z hrabstwa Derbyshire mogą się nie skończyć. - Jeśli odejmą nam łącznie 21 punktów, to spadniemy - przyznał wprost Wayne Rooney.

English Football League (EFL) ukarała Derby County odjęciem aż 12 punktów w tabeli Championship, w wyniku czego zespół spadł na ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem minus dwóch punktów. Klub trafił pod zarząd sądowy, który będą tworzyć Andrew Hosking, Carl Jackson i Andrew Andronikou, dyrektorzy zarządzający firmy doradztwa biznesowego Quantuma. Spekuluje się, że dług Derby wynosi około 50 milionów funtów.

Zobacz wideo Jóźwiak: "Zaczyna się coś nowego"

Derby County może zostać ukarane kolejnymi ujemnymi punktami. "Jak to się stanie, gramy juniorami"

Jak dotąd Derby County zostało ukarane przez władze EFL odjęciem 12 punktów, a do tego otrzymało grzywnę w wysokości 100 tys. euro za przestępstwo finansowe i dodatkowo nałożono na Derby zakaz przeprowadzania transferów. Okazuje się, że klub z hrabstwa Yorkshire może w takim wypadku stracić maksymalnie 21 punktów, co sprawiłoby, że Barany traciłyby aż 18 punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie.

Wayne Rooney przyznał na oficjalnej konferencji prasowej, że kolejne ujemne punkty znacznie zmniejszyłyby szanse na utrzymanie w Championship. "Z 12 ujemnymi punktami możemy się jeszcze wydostać ze strefy spadkowej, ale jak będzie ich 21, to utrzymanie będzie niemożliwe. Wtedy zacznę grać juniorami, żeby ich ograć i dać im szansę" - powiedział szkoleniowiec.

Rooney zdradził, że nie miał też kontaktu z właścicielem Melem Morrisem od sześciu tygodni. "Skoro właściciel nas nie szanuje, musimy przestać się nim przejmować. Nie upraszam się o przeprosiny, ale jako trener mam pytania i nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć. Z takimi rzeczami trzeba działać otwarcie. Tu tego nie było. Jakbym wcześniej znał sytuację w klubie, to nie przyjąłbym oferty. Teraz tych zawodników nie zostawię" - dodał.

Więcej o: