Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Jakub Świerczok z kolejnym golem! Kapitalna seria

Nagoya Grampus zremisowała 1:1 z FC Tokio w meczu 32. kolejki J1 League. Bramkę dla drużyny z wyspy Honsiu zdobył Jakub Świerczok. To ósme trafienie reprezentanta Polski we wszystkich rozgrywkach w barwach Nagoyi.

Jakub Świerczok trafił do Nagoyi Grampus za dwa miliony euro z Piasta Gliwice w lipcu 2021 roku. Sześciokrotny reprezentant Polski podpisał z nowym pracodawcą kontrakt ważny do końca stycznia 2024 roku. Podczas debiutu napastnika na Toyota Stadium pojawiło się wiele polskich flag, dzięki czemu Świerczok mógł czuć się jak u siebie w domu.

Jakub Świerczok z ósmym golem w sezonie dla Nagoyi Grampus. Napastnik trafił po rykoszecie

Początek spotkania Tokyo FC z Nagoya Grampus nie wskazywał wyraźnie na którąkolwiek ze stron. Ani Tokyo, ani Nagoya nie byli w stanie zdobyć bramki w pierwszych minutach meczu. Do zmiany wyniku doszło w 26. minucie za sprawą Adailtona, który otrzymał piłkę od Leandro i uderzył lewą nogą sprzed pola karnego na tyle precyzyjnie, że Mitchell Langerak nie był w stanie odbić ją na rzut rożny. Nagoya Grampus wyrównała za sprawą uderzenia Jakuba Świerczoka w 43. minucie.

Yuki Soma podał piłkę do reprezentanta Polski, a Świerczok uderzył na bramkę, w której stał Go Hatano. Piłka odbiła się od defensora Tokyo FC na tyle szczęśliwie dla byłego piłkarza Piasta Gliwice, dzięki czemu mógł się cieszyć z czwartej bramki w sezonie ligi japońskiej. 28-latek zszedł z boiska w 55. minucie, a mecz zakończył się remisem.

Nagoya Grampus po 32. kolejce zajmuje trzecie miejsce z 54 punktami, natomiast Tokyo FC ma osiem punktów mniej i znajduje się na ósmym miejscu. Jakub Świerczok do tej pory zagrał 10 spotkań w barwach Nagoji Grampus w sezonie 2021 we wszystkich rozgrywkach i zdobył łącznie osiem bramek. Polak jest trzecim najlepszym strzelcem zespołu, tuż za Mateusem dos Santos Castro oraz Sho Inagaką, którzy mają na koncie odpowiednio 9 i 13 trafień.