Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Mama Cristiano Ronaldo wybrała dla niego klub. "Synu, zanim umrę"

- Cristiano musi wrócić do Sportingu. Gdyby wszystko zależało tylko ode mnie, to on by już tu grał. Ale jeśli to się nie uda, to niech w Sportingu zagra jego syn - powiedziała Dolores Aveiro, matka Cristiano Ronaldo w podcaście "ADN de Leao".

Cristiano Ronaldo wrócił do Manchesteru United pod koniec letniego okna transferowego. Reprezentant Portugalii opuścił Juventus za kwotę 15 milionów euro i podpisał ze starym-nowym pracodawcą dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o dodatkowy sezon. W pierwszym meczu przeciwko Newcastle United Ronadlo strzelił dwa gole, a Czerwone Diabły wygrały całe spotkanie 4:1.

Zobacz wideo Wielki powrót Cristiano Ronaldo. "Lepiej nie mógł sobie tego wymarzyć"

Mama Cristiano Ronaldo marzy o powrocie syna do Sportingu. "Jeśli to by zależało ode mnie, to już by tu grał"

Dolores Aveiro, matka Cristiano Ronaldo, wystąpiła w podcaście "ADN de Leao" organizowanym przez oficjalny kanał Sportingu Lizbona. 66-latka przyznała, że jej marzeniem jest powrót syna do klubu ze stolicy Portugalii. "Cristiano musi tu wrócić. Gdyby to był wyłącznie mój wybór, to już grałby tu ponownie. Cristiano lubi oglądać mecze Sportingu. Powiedziałam mu: 'Synu, zanim umrę, chcę, żebyś wrócił do Sportingu'. On odpowiedział: 'Zobaczymy'. Ale jeśli mu się nie uda, to może być Cristianinho" - powiedziała.

Dolores zdradziła, że Cristianinho gra lepiej od swojego ojca w wieku 11 lat. "W tym wieku wygląda lepiej od Cristiano. On wówczas nie miał nauczyciela, ale teraz może uczyć gry w piłkę swojego syna. Już mówi: 'Tato, jak przeprowadzimy się do Lizbony, to chcę grać w Sportingu'. Na razie gra w Manchesterze United. Zobaczenie obydwu w barwach Sportingu byłoby naprawdę spektakularne" - dodała kobieta.

66-latka została też zapytana o plotki dotyczące przejścia Cristiano Ronaldo do Manchesteru City. "W telewizji mówili o transferze do City, ale Cristiano wtedy powiedział mi: 'Mamo, nie martw się tym, co mówią, bo ja wracam do Manchesteru United. Bardzo mi się to podobało, a on był też zadowolony. Ponowny debiut? Wielkim przeżyciem było zobaczenie pełnego stadionu, na którym 75 tysięcy ludzi skandowało jego imię" - skwitowała Dolores. 

Więcej o: