Marco Paixao czaruje za granicą. Magiczny gol w 93. minucie dał wygraną [WIDEO]

Była 93. minuta na zegarze, kiedy Marco Paixao zdecydował się na ekwilibrystyczny strzał, stojąc tyłem do bramki rywali. Po chwili piłka wpadła do siatki, a Portugalczyk utonął w objęciach kolegów, po tym jak zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Beniaminek ligi tureckiej Altay mierzył się w piątkowy wieczór z Goeztepe w 5. kolejce Super Lig. W 21. minucie gospodarze stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, ale rzut karny zmarnował Brazylijczyk Thaciano. Na domiar złego, zaledwie cztery minuty później goście objęli prowadzenie po trafieniu Sonera Aydogdu i do przerwy skromnie prowadzili 1:0.

Robert Lewandowski przed szansą na pobicie kolejnego rekordu w BundeslidzeLewandowski jeszcze nigdy im nie strzelił! Niezwykły mecz Polaka. Kolejny rekord?

W drugiej połowie - w 63. minucie - na boisku pojawił się dobrze znany z przeszłości z występów w ekstraklasie, Marco Paixao, były gracz Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk. W 71. minucie Altay wyrównał po strzale Holendra Leandro Kappela. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry genialnym uderzeniem popisał się Marco Paixao, który pokonał zdezorientowanego bramkarza rywali i zapewnił swojej drużynie cenną wygraną 2:1. Po chwili Portugalczyk z radości zdjął koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką i utonął w objęciach kolegów.

Takiego niesamowitego gola strzelił Marco Paixao:

Niesamowita skuteczność Marco Paixao. Był już trzy raz z rzędu królem strzelców drugiej ligi tureckiej

Marco Paixao mimo upływu lat znakomicie spisuje się w tureckim zespole. Portugalski napastnik, strzelając przepięknego gola, sprawił sobie prezent na 37. urodziny, które będzie obchodził 19 września. W ubiegłym sezonie na zapleczu tureckiej ekstraklasy Paixao został już po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Paixao zakończył sezon 2020/2021 z 25 bramkami. Dla porównania były piłkarz Lechii Gdańsk w sezonie 2018/2019 strzelił 29 goli, natomiast w rozgrywkach 2019/2020 zdobył 22 bramki. Portugalczyk gra w Altay od lipca 2018 roku, a wcześniej występował w Śląsku Wrocław w latach 2013-2015 i Lechii Gdańsk w latach 2016-2018.

Kolejny gol Patryka KlimaliKlimala znów błyszczy! Świetny mecz Polaka. Zespół Beckhama znokautowany [WIDEO]

Altay po pięciu rozegranych meczach zajmuje aktualnie dobre piąte miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami na koncie - trzy wygrane i dwie porażki. Niektóre zespoły, które są za beniaminkiem mają jednak do rozegrania jeden mecz więcej - m.in. Galatasaray, Hatayaspor czy też Kayserispor.