Klimala znów błyszczy! Świetny mecz Polaka. Zespół Beckhama znokautowany [WIDEO]

Patryk Klimala przyczynił się do efektownej wygranej New York Red Bulls w wyjazdowym spotkaniu z Interem Miami. Polski napastnik strzelił jedną bramkę, a jego drużyna rozbiła rywali 4:0.

Chociaż New York Red Bulls słabo spisuje się w Konferencji Wschodniej ligi MLS - dopiero 11. miejsce na 14 drużyn, to Patryk Klimala w Stanach Zjednoczonych nabiera coraz większej pewności siebie, a przy tym strzela bramki.

Brazil Pele HospitalPele znów trafił na oddział intensywnej terapii

Minionej nocy były napastnik Jagiellonii Białystok trafił po raz szósty do siatki w ligowym sezonie MLS. Klimala rozpoczął strzelanie z Interem Miami w 14. minucie, kiedy wykorzystał podanie Seana Davisa i mocnym strzałem przy krótkim rogu zaskoczył Nicka Marsmana.

Tak strzelił bramkę Patryk Klimala:

Zespół Klimali rozgromił rywala. Kolejny gol Polaka

Polski napastnik już w 9. minucie mógł strzelić gola, ale jego uderzenie w ostatniej chwili wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Miami. W 31. minucie zespół Klimali podwyższył prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Omir Fernandez.

Sytuacja Interu Miami skomplikowała się w 38 minucie, gdy czerwoną kartką został ukarany obrońca Jorge Figal. w Drugiej połowie goście kontrolowali mecz i dołożyli dwie kolejne bramki po strzałach brazylijskiego pomocnika Fabio. Klimala przebywał na boisku do 71. minuty, kiedy został zmieniony przez Toma Barlowa.

Klimala oprócz sześciu bramek ma na koncie również pięć asyst w 18 meczach NY Red Bulls w bieżącym sezonie. Zespół Polaka ma małe szanse, aby zakwalifikować się do fazy play-off, w której zagra siedem najlepszych zespołów z tabeli. Obecnie ekipa Gerharda Strubera traci aż siedem punktów do siódmej Atlanty United, ale NY Red Bulls ma rozegrany jeden mecz mniej.

- To jest to, czego potrzebujemy na boisku, nie ma znaczenia, kto gra, po prostu musimy, kiedy mamy szansę, musimy strzelić gola. Myślę, że pokazaliśmy to dziś wieczorem - powiedział Klimala po zakończeniu spotkania.

W zespole gospodarzy, którego prezesem jest David Beckham na boisku do 79. minuty przebywał Gonzalo Higuain, były piłkarz m.in. Realu Madryt, Chelsea czy też Juventusu. Argentyński napastnik niczym się jednak nie wyróżnił i w dodatku został ukarany żółtą kartką.

Media: Sevilla poszukuje następcy Luuka de Jonga. Chce klubowego kolegę Karola LinettegoMedia: Sevilla poszukuje następcy Luuka de Jonga. Chce klubowego kolegę Karola Linettego

Klimala wcześniej grał w Celticu, gdzie trafił w styczniu 2020 roku z Jagiellonii Białystok za cztery miliony euro. Jednak wielkiej kariery w Szkocji nie zrobił. Na boisko wchodził głównie z ławki rezerwowych i przez ponad rok gry rozegrał 28 spotkań, w których strzelił tylko trzy gole. Po raz ostatni na placu gry pojawił się 27 lutego, gdy grał przez 65 minut w zwycięskim spotkaniu ligowym z Aberdeen (2:0). W kolejce do gry byli przed nim inni napastnicy Celticu - Odsonne Edouard, Mohamed Elyounoussi oraz Leigh Griffiths.

Klimala zawodnikiem NY Red Bulls jest od kwietnia 2021 roku. Amerykanie przeznaczyli na niego koło dwóch milionów euro.