Legendarny trener jest zachwycony Adamem Buksą. "Bardzo mi zaimponował"

- Adam Buksa bardzo mi zaimponował. Podobało mi się jego nastawienie, jak wrócił ze zgrupowania kadry narodowej. To dla niego nowa sytuacja, więc byłem ciekaw, jak zareaguje - powiedział Bruce Arena, trener New England Revolution w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Adam Buksa został powołany po raz pierwszy do reprezentacji Polski. Były napastnik Pogoni Szczecin wystąpił w trzech meczach eliminacji MŚ w Katarze - z Albanią (4:1), San Marino (7:1) oraz Anglią (1:1). Buksa zdobył cztery bramki, z czego trzy z nich z kadrą San Marino. "Biorę ze sobą piłkę. Pierwszy hat-trick w kadrze, bardzo się cieszę" - powiedział napastnik na antenie TVP Sport.

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Trener New England Revolution jest zachwycony Adamem Buksą. "Bardzo mi zaimponował"

Bruce Arena, trener New England Revolution rozmawiał z portalem WP Sportowe Fakty na temat Adama Buksy. Były selekcjoner Stanów Zjednoczonych był zachwycony postawą reprezentanta Polski. "Adam Buksa bardzo mi zaimponował. Podobało mi się jego nastawienie, jak wrócił ze zgrupowania kadry narodowej. Wszedł na boisko niespełna 24 godziny po wylądowaniu w USA. To dla niego nowa sytuacja, więc byłem ciekaw, jak zareaguje. Pokazał ogromną ambicję, był w pełni skoncentrowany i gotowy do gry" - powiedział Amerykanin, który w 2002 reprezentację USA doprowadził do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Arena nie ukrywał, że przerwy na mecze reprezentacyjne są złą informacją dla wszystkich klubów z Major League Soccer. "Dla klubów jest to katastrofa. Powoli wyglądamy jak liga zmęczonych ludzi, bo piłkarze grają na okrągło, a w ważnych meczach i tak brakuje kluczowych zawodników. Nie jest łatwo walczyć o rozstawienie w play-offach, kiedy musisz sobie zawracać głowę takimi problemami. Ale wspieramy wszystkich naszych zawodników i Adam nie jest wyjątkiem. Będzie musiał nauczyć się nowego życia, a to nie jest takie proste" - dodał Amerykanin.

Adam Buksa liczy na to, że uda mu się zmienić klub w trakcie zimowego okna transferowego. Napastnika w trakcie meczu z Anglią obserwowali skauci Leicester City, o czym poinformował Mateusz Borek. Współwłaściciel Kanału Sportowego dodał, że dostał zapewnienie od agenta zawodnika, że dojdzie do transferu. "Będzie grał w poważnym klubie, w poważnej lidze" - stwierdził dziennikarz.

Więcej o: