Klub Polaków nad przepaścią. Władze ligi już zdecydowały: minus 12 punktów!

Derby County zostanie ukarane odjęciem 12 punktów przez władze English Football League. To efekt złamania przepisów finansowych - informuje brytyjski dziennik "Daily Mail".

Derby County ma za sobą bardzo trudny sezon. Drużyna prowadzona przez Wayne'a Rooneya wywalczyła utrzymanie, zachowując punkt przewagi nad strefą spadkową. Przez pewien moment wydawało się, że klub może finalnie spaść i zostać ukarany za problemy finansowe, natomiast władze ligi nie podjęły wiążącej decyzji, która miałaby wpływ na sezon 2020/2021 - klub otrzymał wówczas grzywnę w wysokości 100 tys euro.

Zobacz wideo Skrzydłowy czy wahadłowy? Lewa czy prawa strona? Kamil Jóźwiak mówi o swojej pozycji na boisku

Derby County zostanie ukarane odjęciem punktów. Część z nich będzie miała wpływ na sezon 21/22

Brytyjski dziennik "Daily Mail", że władze English Football League mają w tym tygodniu oficjalnie poinformować o ukaraniu Derby County. Barany zostaną ukarane odjęciem dziewięciu punktów w tym sezonie, a trzy kolejne zostaną zawieszone do rozgrywek 2022/2023. To zatem sprawi, że Derby County wyląduje na ostatnim miejscu w tabeli i będzie miało dwa ujemne punkty. Do tej pory Derby miało siedem punktów po siedmiu kolejkach i zajmowało 16. lokatę.

Problemy Derby County zaczęły się dwa lata temu, kiedy to jego władze zostały posądzone o nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych za sezony 2015/2016, 2016/2017 oraz 2017/2018. Klub z hrabstwa Derbyshire poza grzywną otrzymał od władz EFL zakaz transferowy, a do tego musi wysłać przedstawicielom poprawioną dokumentację za lata 2015-2018. Nawet jeśli Derby wywalczy utrzymanie w Championship, to prawdopodobnie prezes Mel Morris zdecyduje się sprzedać klub.

Krystian Bielik powoli wraca do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie. Pomocnik reprezentacji Polski ma wrócić do gry w klubie na początku 2022 roku. Kamil Jóźwiak z kolei zagrał w ośmiu spotkaniach tego sezonu i siedem z nich rozpoczynał w podstawowym składzie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA