17-latka zgłosiła się na policję. "Uwiódł mnie znany piłkarz". Jest już w areszcie

Ruben Semedo został aresztowany pod zarzutem gwałtu na 17-latce. Greckie służby badają sprawę. Przypomnijmy, że piłkarz ma już wyrok w zawieszeniu.

Pierwsze informacje dotyczące oskarżeń względem "piłkarza wielkiego klubu" pojawiły się w mediach w niedzielę. Wtedy do GADA, czyli Dyrekcji Generalnej Policji w Attyce zgłosiła się 17-letnia dziewczyna. Sprawa dotyczyła "wykorzystania seksualnego". Policyjne źródła i raporty policji mówią, że "uwiódł ją znany zagraniczny piłkarz". Sprawą zajął się wydział do spraw nieletnich w Grecji.

W poniedziałek natomiast lokalne media poinformowały, że w związku z zarzucanym czynem aresztowany został obrońca Olympiakosu Pireus - Ruben Semedo. "Zostanie postawiony przed prokuratorem" - pisze portal gazzetta.gr. 

Zobacz wideo "Ten sukces ma twarz Czesława Michniewicza. Dorzucił bardzo dużo do budżetu Legii"

Według skargi złożonej przez 17-letnią dziewczynę do popełnienia przestępstwa doszło w barze Oropos. Piłkarz miał upić dziewczynę, następnie zawieźć do swojego domu w Glyfadzie. "Tam Ruben Semedo rzekomo ją zgwałcił" - pisze dziennik na podstawie relacji poszkodowanej. Początkowo sprawa została zgłoszona do wydziału policji w Byron. Następnie została przekazana do Wydziału Ochrony Nieletnich Dyrekcji Bezpieczeństwa w Attyce. Piłkarza zatrzymano w jego domu.

Ruben Semedo aresztowany przez grecką policję. Piłkarz może mieć problemy. Co z wyrokiem w zawieszeniu?

Nie wiadomo dokładnie jakie są dalsze postępy w sprawie. Prokuratura w Grecji bada jej szczegóły. Nie jest to jednak pierwsza sytuacja, w której Semedo ma problemy z prawem. Przypomnijmy: Ruben Semedo został aresztowany w 2018 roku. Według informacji z tamtego czasu policja podejrzewała Portugalczyka o o pobicie mężczyzny szklaną butelką pod jedną z dyskotek w Walencji (wydarzenie miało miejsce w październiku 2017 roku). Później (w listopadzie) Semedo wymachiwał bronią pod innym klubem nocnym, którego nie chciał opuścić i przez to groził jego właścicielowi. W lutym 2018 roku natomiast włamał się do domu mężczyzny, który zdaniem hiszpańskich mediów musiał oddać piłkarzowi pięć tysięcy euro. Napastnicy związali dłużnika, a z jego relacji wynika, że Semedo przystawiał mu broń do głowy. Do zarzucanych czynów doszło w Hiszpanii, gdy Semedo występował jeszcze w barwach Villarrealu. 

Mamed Khalidov Mamed Chalidow grzmi! I apeluje do szefów KSW: Mam już dość, obudźcie się

Co było dalej Rubenem Semedo? Portugalczyk wyszedł z więzienia w lipcu 2018 roku, po wpłaceniu kaucji w wysokości 30 tys. euro. Wyrok skazujący piłkarz usłyszał dopiero dwa lata później. Sąd uznał piłkarza za winnego zarzucanych mu czynów oraz skazał piłkarza na pięć lat w zawieszeniu oraz zakazał wstępu do Hiszpanii.

Więcej o: